Предмет: География, автор: shigooooo

срочно!!!!!

Дайте визначення поняття «Глобальні проблеми людства». Поясніть причини їх виникнення та загострення.

нужен развернутый и полный ответ .

Ответы

Автор ответа: netskykdiana1999
0

Відповідь:

Глобальні проблеми — сукупність нагальних проблем, які охоплюють увесь світ, створюють реальну загрозу існуванню людства та потребують для свого розв’язання спільних дій усіх країн та народів.

Вивчає глобальні проблеми спеціальна форма знань — глобалістика. їй присвячують свої праці представники багатьох наук: філософії, соціології, фізики, хімії, біології, екології, економіки й, звичайно ж, географії. Географічний погляд на глобальні проблеми має велике значення, адже географія — особлива наука, вона і природнича, і суспільна, і соціальна. Тому саме в географії виник напрямок досліджень, який дістав назву геоглобалістика. Її теоретичні основи заклав український вчений В. В. Вернадський.

У глобалістиці склалися певні критерії, згідно з якими проблема може розглядатися як глобальна. Відповідно до цих критеріїв, до глобальних належать проблеми, які:

• мають планетарний, загальносвітовий характер;

• торкаються інтересів усіх народів і держав;

• загрожують усьому людству;

• потребують невідкладних рішень;

• вимагають зусиль усієї світової спільноти.

Причинами появи та загострення глобальних проблем стали економічні й політичні суперечності між державами, відмінності в соціальному та економічному розвитку країн світу, обмеженість багатьох природних ресурсів та їх нераціональне використання, науково-технічний прогрес та посилення впливу господарської діяльності людини на довкілля. Загалом глобальні проблеми є закономірним наслідком та результатом усієї глобальної ситуації, що склалася на планеті Земля на межі XX—XXI ст.

Найактуальнішими проблемами сьогодення є проблема війни й миру, тероризму, екологічна, сировинна, енергетична, демографічна, продовольча, проблема подолання відсталості країн, що розвиваються.

Пояснення:

как то так

Похожие вопросы