Предмет: Українська мова, автор: misa223

Спишіть текст, розставляючи розділові знаки та вставляючи пропущені літери ( де треба). Виконайте завдання після тексту.

П..р..яслав місто древн..ої звитяги стародавніх л..генд та історичних п..реказів пр..вертало увагу Григорія ще в студентс..кі роки. Сюди він направив свої мандрівні стопи пов..рнувшись на бат..ківщину після закордо(н, нн)ої подорожі. Як мужністю гартований досві(ч,дч)ений воїн у ратному поході не/сподівався на л..гкі п..р..моги. Знав що йде на бій тримаючи в руці оголений меч ім..я якому слово.
Одержав запроше(н, нн)я на працю в не/давно заснованому, але добре відомому (П, п)ереяславському колегіумі. Мандрівника пр..вітали тихі порослі комишами б..р..ги Альти. Прислухався до шел..сту цупкої як козац..ка чуприна осоки. Читав у віковічному її шел..сті л..г..ндарні сторінки історії країни. Володимир Святославович боровся тут на Альті й Трубежі проти п..ч..нігів. На ознаку цієї звитяги та на прославле(н,нн)я п..р..можця Володимир назвав місто на Трубежі П..р..яславом. Відтоді ро..квітла столиця П..р..яславс..кого (К,к)нязівства, а спорудже(н,нн)ий тут храм Михаїла змагався своєю красою та іконо/писним м..стецтвом з Софією Київс..кою. Зруйнувала той храм дика орда (М,м)онгол..с..ка.
Зупинився в тіні старезних дубів що хилять задумливо віти над прославле(н,нн)ою піснями та п..реказами Альтою. Вони ще були свідками коли ставали (П, п)..р..яславці під знамена Наливайка Павлюка Острянина Тараса Трясила коли Богдан Хмельниц..кий скликав раду велику. Роздуми пр..вели мандрівника б..р..гами Альти аж до того міс(т,ц)я де вона ві(д,дд)ає свій тихий плин побратимові Трубежу стелячись до н..ого комишевими шатами. Звідси вимал..овуют..ся обриси П..р..яслава. Ро..кинувся в..личним ансамблем Возн..сен..с..кий монастир пр..ваблюючи зір білизною гранчастих щедро орнам..нтованих споруд.

Вступав у місто наче пілігрим наближався до с..вятині. Ро..кривалися перед Григорієм нові сторінки в..ликої книги бу(т,тт)я.


1. Випишіть просте речення ускладнене відокремленою прикладкою та просте речення ускладнене дієприслівниковим зворотом.
2. Підкресліть у тексті складнопідрядне речення з кількома підрядними частинами.
3. Зробіть повний синтаксичний розбір одного складнопідрядного речення із тексту ( на вибір)
4. Укажіть, скільки в тексті складних речень ( кількість ).

Ответы

Автор ответа: Laradmysh
1

Ответ:

Переяслав — місто древньої звитяги, стародавніх легенд та історичних переказів привертало увагу Григорія ще в студентські роки. Сюди він направив свої мандрівні стопи, повернувшись на батьківщину після закордонної подорожі. Як мужністю гартований , досвідчений воїн у ратному поході не сподівався на легкі перемоги. Знав, що йде на бій , тримаючи в руці оголений меч, ім´я якому слово.

Одержав запрошення на працю в недавно заснованому, але добре відомому Переяславському колегіумі. Мандрівника привітали тихі , порослі комишами , береги Альти. Прислухався до шелесту цупкої, як козацька чуприна, осоки. Читав у віковічному її шелесті легендарні сторінки історії країни. Володимир Святославович боровся тут на Альті й Трубежі проти печенігів. На ознаку цієї звитяги та на прославлення переможця, Володимир назвав місто на Трубежі Переяславом. Відтоді розквітла столиця Переяславського князівства, а споруджений тут храм Михаїла, змагався своєю красою та іконописним мистецтвом з Софією Київською. Зруйнувала той храм дика орда монгольська.

Зупинився в тіні старезних дубів, що хилять задумливо віти над, прославленою піснями та переказами, Альтою. Вони ще були свідками, коли ставали переяславці під знамена Наливайка, Павлюка, Острянина Тараса, Трясила, коли Богдан Хмельницький скликав раду велику. Роздуми привели мандрівника берегами Альти аж до того місця, де вона віддає свій тихий плин побратимові Трубежу, стелячись до нього комишевими шатами. Звідси вимальовуються обриси Переяслава. Розкинувся величним ансамблем Вознесенський монастир , приваблюючи зір білизною гранчастих, щедро орнаментованих споруд.

Вступав у місто , наче пілігрим наближався до святині. Розкривалися перед Григорієм нові сторінки великої книги буття.

Похожие вопросы
Предмет: Немецкий язык, автор: redaser
Предмет: Русский язык, автор: анн86
Предмет: Математика, автор: iaankora
Предмет: Английский язык, автор: Marinanannana