Предмет: Другие предметы, автор: maksp3111

Поясніть , чим українське бароко відрізняється від західноєвропейського ( 10-12 речень)

Ответы

Автор ответа: breezyyy1337
2

Ответ:

Архітектура українського бароко - як архітектурний стиль, почала формуватися на Україні в 17 столітті. Як і бароко західноєвропейських країн, українське бароко мало два сильних джерела-бароко з Риму (видатного центру барокової стилістики взагалі, та архітектури епохи маньєризму зокрема. Пишні і багаті ефектні рішення римське бароко затьмарили існування архітектури маньєризму, що більш проявилася в будівництві периферійних центрів Італії (палаццо дель то і свій будинок в місті Мантуя, арх. Джуліо Романо, Порта Нуова, палаццо Помпеї, місто Верона, арх. Мікеле Санмікеле т .п.).

На західних землях України на рубежі 16-17 століть виникає короткочасна суміш із стилів маньєризму, ранкового бароко та залишків архітектури епохи Відродження. Найбільш яскравим прикладом цієї суміші став фасад Бернардинського костелу в місті Львів. Щит-фронтон костелу-яскравий приклад стилю маньєризму на ренесансній основі. Якщо в гравюрі і живопису стиль маньєризм утримав свої позиції до початку 18 століття, то в архітектурі він зникає під потужним настанням римського бароко. У місті Жовква, де переважала забудова епохи Відродження, дуже швидко виникають будівлі в стилі ранкового бароко, минаючи маньєризм взагалі. Бароко тяжіє до монументальних форм і позбавляється дрібниць маньєризму. Свій вплив на розвиток українського бароко мають і великі храмові споруди, які будують архітектори, запрошені з самої Італії.

В архітектурі відрізняється від західноєвропейського бароко більш спокійними орнаментами і кілька спрощеними формами. Певні елементи українського бароко були запозичені з російської. Стиль українського бароко продовжився до будівництва храму архієпископа Харківського Священномученика Олександра. Принципами українського бароко були пишність і своєрідне розташування частин деталей споруд, декоративність орнаменту і гра світлотінню, які підкреслювали достоїнства величезним площам кам'яних церков. Українські архітектори цього періоду

Похожие вопросы