Предмет: Литература, автор: zhanelkim2732

Срочно!!!!
Напешіть твор на одну з тем.
Теми творів 1. «Нора: хто вона? (За п'єсою Г. Ібсена "Ляльковий дім")». 2. «Чи приємно бути Галатеєю? (Мої роздуми з приводу п'єси Дж.Б. Шоу "Пігмаліон")». 3. «"Красива лялька", "об'єкт чоловічого виховання"... (Ролі жінки в па- тріархальній родині: чи варто і як з ними боротися у ХХІ ст.?)».​

Ответы

Автор ответа: yutina
2

1. "Нора: хто вона?"

Кінець ХІХ століття - період, за якого була написана п'єса "Ляльковий дім". У ті часи положення жінки в суспільстві дещо відрізнялося від того, що ми маємо сьогодні. Тоді стосунки між Норою і Торвальдом здавалися нормальними, навіть в деякому сенсі наближеними до ідеалу. Тому і не дивно, що велика кількість літературних експертів гаряче розкритикували п'єсу, і навіть серед нашого прогресивного суспільства все ще залишились люди, які цілком не згодні з думкою автора. Але чому так? Що ж такого особливого, можливо, радикального вчинила героїня, що викликало у одних засудження, а у деяких навпаки - підтримку? Та і взагалі: хто вона?

Нора - турботлива, ласкава; спочатку здалася тендітною жінкою, що, згідно з тогочасними нормами суспільства, потребуває керівництва чоловіка. Але насправді характер героїні виявився досить складним. За маскою покірливої матері ховалася сильна духом особа, яка вміє нести відповідальність за свої вчинки і яка готова ухвалювати найскладніші рішення. Не можна сказати те ж саме про Торвальда, який спочатку здавався добрим і дбайливим, а виявився лицеміром і егоїстом, який найбільше хвилювався за свою честь. Цілком можливо, що те, що автор вирішив висвітлити героїв саме з такого боку, стало однією з причин суспільного обурення, адже тоді чоловіки навіть і не думали про те, що жінки можуть мати такі ж права і навіть інколи в дечому їх перевершувати. Хто б міг подумати, що жінка здатна кинути своїх дітей? Але сутність твору якраз і не полягає саме в цьому запитанні, і, на жаль, багато хто цього не розуміє. Генрік Ібсен не мав наміру розкрити проблему дітей, тому обговорювати, яка ж вийшла матір із героїні, сенс невеликий. Натомість варто акцентувати увагу на тому, як автор висвітлив питання "ляльок" та "прикрас", які, виявилось, такими можуть не бути. Жінка - це теж особистість зі своїми думками, цілями та амбіціями, і вона має таке ж право вільно розпоряжатися своїм життям, як і чоловік. Нора - це перш за все особистість, а уже потім - жінка. Це виклик несправедливим суспільним нормам. Це сильна людина.

На мою думку, головна героїня заслуговує на повагу. Адже не кожен зміг би вчинити так, як вона, незалежно від того, хто б опинився на її місці - чоловік чи жінка. І я сподіваюся, що згодом набагато більше людей по-справжньому зрозуміють проблему жінки в суспільстві.

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: Ruzik08