Предмет: Литература, автор: Viktoria202i

розкрийте особливості новели як літературного жанру. Обґрунтуйте відповідь спираючись на твори прочитані в сьомому класі.(зарубіжна література)​. Даю 100 балів. Будь ласка срочно


mishafhxfh: Можеш сказати проиблизноо які ви твору уже прочитали
Viktoria202i: "Павутинка" Рюноске Акутаґава, "Останній листок" О. Генрі, "Дари волхвів" О. Генрі, "Чарівна крамниця" Герберт Велз

Ответы

Автор ответа: mishafhxfh
1

Відповідь:

Видатний педагог В.О. Сухомлинський писав: “Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний”.

Помітний слід у літературі залишив американський письменник-новеліст О.Генрі  (Вільям Сідні Портер) – неперевершений майстер у змалюванні яскравих характерів персонажів, їхнього життя.

Уроки моральності, які можна почерпнути з творів О. Генрі, могли б, за словами Ю. Нагибіна, «послужити хорошою профілактикою» для читача будь-якого віку.

О. Генрі увійшов у літературу як майстер короткого оповідання та гостросюжетної новели з динамічною дією і несподіваною розв'язкою.

Що ж таке новела?

Новела) —невеликий за обсягом прозовий твір про незвичайну життєву подію з динамічним, напруженим сюжетом та несподіваним фіналом.

Новелам властиві лаконізм, яскравість і влучність художніх засобів, зведення до мінімуму кількості персонажів. Автори концентрують увагу на змалюванні незвичайних життєвих обставин, в які потрапили головні герої, на висвітленні їхніх настроїв і переживань

Одна із таких новел які я читала є

Новела Рюноске Акутагава невеличка за обсягом, проте містить глибокий сенс. Вона справила на мене велике враження і змусила задуматись над проблемами сьогодення.

Сюжет новели розповідає про Будду, який прогулювався садом і, поглянувши вниз, побачив у Пеклі грішника Кандату, який зробив лише одну маленьку справу за все своє життя – врятував життя павукові. Будда вирішив дати шанс Кандаті на порятунок і звісив прямо в Пекло павутинку, з допомогою якої грішник зміг би вибратись назовні. Це перша частина новели, яка розповідає про милосердя і наявність другого шансу у кожної людини, навіть тої, що за все своє життя зробила лише один хороший вчинок.

Ця частина новели вселяє в мене надію на краще, віру в те, що помилки можна виправити. А ще дарує розуміння того, що не можна ділити людей на білих і чорних, бо навіть в найбільшому грішнику є краплинка добра. Перша частина новели вчить розумінню, толерантності і запобігає осудженню інших.

Але для мене найкраща новел яку мені доводилось читати єновела «Останній листок».О’Генрі

Головні персонажі новели — Джонсі та Сью. Це молоді дівчата, які, наче сестри, поділяють разом усі свої радощі та незгоди, домівку та їжу. Їхня дружба була по-справжньому міцною, бо кожна з дівчат була готова на самопожертву заради іншої. Жилось їм дуже важко, заради грошей їм доводилося брати замовлення на малюнки, проте їхніх мізерних заробітків ледве вистачало на сплату за рахунками. Тому незвичайно важким випробуванням для дівчат стала тяжка хвороба Джонсі. Грошей на ліки у дівчат не було, як і не було можливості їх заробити. Дівчина була змушена залишитися віч-на-віч з хворобою, без допомоги. Єдиною підтримкою для неї стала дружба Сью та старого художника Бермана.

Самотнього п’яничку Бермана пов’язувало з дівчатами щире бажання допомогти. Він опікувався молодими художницями, бо того потребувала його душа. Не як досвідчений художник а як людина, що почуває себе самотньо, він поспішав знайти застосування своїм невитраченим батьківським почуттям. Берман щиро бажав полегшити дівчатам життя і хвилювався за них більше, ніж за самого себе. Головною мрією Бермана було створення картини, яку б визнали справжнім шедевром. Але життя закінчувалося, а мрія так і залишалася мрією.

Але останній листок витримував будь-яку негоду і не хотів злітати. Своєю стійкістю він додавав дівчині наснаги до життя. Хвороба потроху відступила, і Джонсі одужала. Та тільки набагато пізніше вона дізналася, що останній листок був не на лозі, а на протилежній стіні. Намалював його старий Берман, який не хотів, щоб надія залишала дівчину.

Невдовзі Берман помер від запалення легень, адже малював листок під проливною зливою, але помер з почуттям, що його життя не пройшло марно, що він все ж таки встиг намалювати справжній шедевр — останній листок на стіні, який врятував життя юній дівчині. І нехай цей шедевр був не такий, як зазвичай, але він став значніший, ніж усі шедеври людства, разом узяті.

Пояснення:

Тут я написав тікі про 2 твори але багато. Які ви у класі читали але написав багато ці твори це:"Павутинка" Рюноске Акутагава та "Останій листок" О.Генрі

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: ксю661
Предмет: Русский язык, автор: Vikhrova
Предмет: Математика, автор: amelia030526