наскильки важливо для вас технология (краткий реферат) СРОЧНО ДАЮ 35 БАЛОВ
Ответы
Предмет "Технологія" виник не вчора, а ще минулого століття - у 1993 році його почали вводити у школах. Діти, які мають цей предмет, вже самі стали батьками.
Але при цьому суперечки про цей предмет продовжуються - і якщо одні хочуть подальшого віддалення від старих методів роботи, інші пропонують повернути в школи такий предмет як "Праця". Не кажучи вже про те, що є треті – хто вважає, що на сучасному етапі такі предмети не потрібні сучасним школярам.
За ідеєю тих, хто розробив "Технологію" (Хотунцева Ю., Атутова П. та інші), у ній були об'єднані всі види праці та креслення.
За радянських часів праця насамперед готував школярів до роботи молотком, пилкою та лопатою – хлопчиків, а голкою, ополоником та шваброю – дівчаток. Наприклад, знімок уроку праці в радянській школі тридцятих років:
Сучасний предмет "Технологія" більше орієнтований інформаційне суспільство 21 століття. Звичайно, це більше відповідає школам великих міст, ніж сільським школам.
Але в ідеалі сучасна технологія вчить роботі з комп'ютером та іншими сучасними приладами, показує, як створювати план діяльності, від якого залежить, допомагає збирати необхідну інформацію та багато іншого.
Звичайно, з фізичною працею теж знайомлять учнів, особливо в молодших класах, але він більше не займає чільне місце.
Діяльність на предмет "Технологія" ділиться на три частини:
лекційна частина, коли вчитель розповідає тему;
практична частина, коли школярі практично відпрацьовують отримані знання;
самостійна частина, що включає проектну роботу дитини, що виконується його силами.
За вміння вчителя зацікавити своїх учнів та пояснити їм сенс завдання проект дуже корисний для школяра. Адже область знання вибирається самостійно. Наприклад, можна вибрати дизайн одягу та розробити проект, за допомогою якого будуть пошиті чоловічі зимові утеплені куртки та розраховані витрати на створення міні-цеху з пошиття такого одягу. Так технологія включає знання з економіки, як і з багатьох інших предметів.
Наприклад, знання з фізики потрібні для проекту з робототехніки. Ця область стає дедалі популярнішою серед школярів, причому як хлопчиків, а й дівчаток теж. Класичний поділ праці, а потім технології на версії для хлопчиків та для дівчаток стає безглуздим і відсутній у багатьох школах.
Фахівці вважають, що технологія є незамінною і необхідною для розвитку школяра. Якщо говорити про психологічні переваги цього предмета, то він вчить школярів планувати свої дії та оцінювати їх, розвиває самоконтроль, допомагає встановити професійне самовизначення школяра та зрозуміти цінність праці. Крім того, технологія дає школярам найважливіші навички для життя в інформаційному суспільстві 21 століття.
Також необхідно сказати про те, що шкільному предмету "Технологія" потрібні професійні кадри. Адже більше місце займає самостійна проектна діяльність школярів, отже, як ніколи велике значення особистості вчителя, який має навчити своїх учнів бути самостійними.