розкрийте образ України у творчості Т.Шевченка
Ответы
Ответ:
"Я так люблю
Мою Україну убогу,
Що прокляну святого Бога,
За неї душу погублю!"
/ Т. Шевченко /
Він був сином мужика і став володарем у царстві духу. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим.
Найкращий і найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті: невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець ще наново збуджуватимуть його твори.
Образ неньки України — це найсильніший і найдраматичніший образ творчості Тараса Шевченка. Так, у поезії "Стоїть в селі Суботові" Україна — і вічна сирота, і військова міць, що "ляха задавила", це "домовина", в якій похована воля українців; це та країна, яка "встане і розвіє тьму неволі".
Свої щирі синівські почуття до України Шевченко висловив епітетами "моя", "славна", "безталанна", а також словами " стоптана ляхами", "москалями обідрана". Саме ці слова передають біль і тривогу серця поета. Ці ж почуття передані також словами "нене", "мамо", "вдово-сиротино". Україна у Шевченка "плаче, стогне", бо "скрізь на славній Україні людей у ярма запрягли пани лукаві". Але не злидні найбільше тривожать поета, а саме те, що "Україна навіки, навіки заснула", йому болить рабство українців.