Предмет: Українська література, автор: pavlenkoaleksandra25

Завдання : написати твір на одну із запропонованих тем :


Образи Остапа і Соломії - художнє втілення ненависті до панів і прагнення до волі ( за твором М. Коцюбинського " Дорогою ціною ")
СРОЧНО !!!!
БУДЬ ЛАСКА

Ответы

Автор ответа: tani4ka0
0

Объяснение:

Зовнішній вигляд (портрет) Остапа змінюється залежно від умов і віку. На початку це стрункий і міцний парубок, з чорними очима, орлиним носом і темним молодим вусом на засмаглому обличчі. Коли Остап був поранений, «його молоде обличчя немов прив’яло, на уста впала смага». В кінці твору бачимо Остапа сивим дідом. У нього кудлаті брови й «мутні очі», що «дивляться в простір, а усмішка розсуває зморшки».

Образ Остапа — це художнє втілення народної ненависті до панів і прагнення до волі. Остап розуміє, що пани перетворили людей на худобу: «Коли б вони не були панським товаром, то не міг би пан розлучити його з Соломією та силою оддати її за свого хурмана, не міг би сивого дідуся катувати на стайні нагаями... не похвалявся б оббілувати Остапа за сміливе слово».

Мужність, відвага, волелюбність, готовність до боротьби, ніжність у ставлені до Соломії, вірність у коханні, любов до життя і рідного краю — такі головні риси Остапа.

Образ Соломії

Соломія — вродлива і сильна жінка. Вона має високу і міцну, «як на доброго мужика», постать, гарне, «свіже, повне обличчя, з карими очима, що так виразно біло при картатому очіпку й пасмах чорного волосся».

Коли вона разом з Остапом тікала з рідного села, то «дивилась у простір засмученими карими очима». В її очах відбивався і сум за рідним краєм, який вона покидала, і тривога за невідоме майбутнє.

Соломія — вольова, мужня й ніжна жінка, щира й вірна подруга Остапа. Заради коханого вона «вбралась у штани та ладна мандрувати хоч на край світу.

мають значення (крім її думок, вчинків) пейзажі. Море комишу, грузьке болото плавнів, чорна безодня Дунаю допомагають розкрити вольовий, мужній і відважний характер Соломії, яка готова все подолати.

Образ Соломії вимальовується також через роздуми Остапа, коли він поранений залишився один у плавнях: «Вона така добра, так кохала його, вона пішла за ним у далеку дорогу, не пожалувала кіс своїх за для нього; вона доглядала його, як рідна мати, була вірна, як товариш...».

Втілення в образі Остапа Мандрика прагнення народу до волі (у кріпацтві звичайні селяни стали панським товаром; розповіді діда про козаків, про Січ; мрія про щасливе подружнє життя; рішення пана розлучити його з коханою; прагнення до волі, нестерпне життя у пана примушують до втечі з дому; разом з Соломією долають багато перешкод; здобув волю, але не здобув щастя).

Дорогою ціною здобути бажану волю (Соломія загинула, половина душі Остапа

навіки залишилася в Дунаї; воля без кохання — це не щастя).

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: artemmgall
Предмет: Математика, автор: ghfffyt38
Предмет: Английский язык, автор: Slavik8932024
Помогите вставить слова !!! Буду очень благодарен
1 ) fall 2) rumors 3) revolt 4) inventions 5) logo 6) apple 7) brand 8 )audacity 9) influence 10 )bounty 11) artificial
Apple logo - is the most brilliant (1) logo of the company. It contains a joy of insight and Christian allusions, installation of taste iiltiludc to life, and the (2) of scientific knowledge, and paradoxical reverence of nature's (3) , ready at the right moment to drop the right (4) for the right light head. Finally , the logo, according to (5) , is human history of the mncdiblc dramatic force. In 1954, the idol of Jobs and Wozniak, the father of (6) intelligence, Alan Turing committed suicide by biting cyanide poisoning apple (the reason is connected with his homosexuality). This heroic, almost ancient myth about the desperate (7) against the lone bright gray system is the best went into the general plot outline of the Apple company, whose leader believed the (8) should have в narrative. According to another legend, the apple (9) appears when Jobs being displeased at the next meeting threatened marketers that would name the company with the first thing that will (10) under his arm. Both versions are beautiful but far from the truth: in fact the logo was created under the (11) of the famous Isaac Newton picnic. In the first logo sketch it is difficult to see an apple-but clearly that an English gentleman sitting under a tree and something steadily write in his notebook.