Предмет: Українська література, автор: lakenlyy

Самостійна Робота 7 клас

Приложения:

Ответы

Автор ответа: Olyun4ik
0

Відповідь:

Здається мова йде про новелу Л. Пономаренко "Гер переможений"

1В (маленької дівчинки)

2. Чим був схвильований Фрідріх, коли спілкувався з дітьми?  як діти ставилися до нього ? - Фрідріх завжди пам"ятав про свою родину, своїх дітей і часто показував фотокартку двох дівчаток у біленьких сукенках. А ще він любив гратися з дітьми, співати їм німецькі дитячі пісеньки. Але діти, які були обпечені війною, не любили Фрідріха, тому дражнили його і кидали в нього грудками. Цитата: Ми любили ціляти в нього грудками, любили, коли він саджав нас на коліна та співав своїх дурних німецьких пісеньок.

3В (вареною картоплею)

4. Що символізує хрестик з паличок - Хрестик  був символом смерті.

5В (грудень)

6. Яким буде продовження життєвої лінії жінки-оповідачки - мені здається, що після знайденої у стіні фотокартки, життя жінки-оповідачки зміниться. Можливо, вона почне пошукати цих дівчаток з фотокартки, або захоче подарувати своє тепло комусь іншому, хто страждає від війни, сирітства. Цю жінку й далі по житті будуть супроводжувати такі моральні цінності як вміння прощати, милосердя, доброта, чуйність.

7А (роздивлялися і навіть сплакували)

8Г (50 років - півстоліття)

9Б (рукавицю)

10. Що символізує квітка, яку дівчинка побачила під вікном. Нагідки (саме ці квітки так наполегливо сіяв Фрідріх)  з давніх давен у народі були символом туги, розпачу, у християнстві - символом звернення душі до Бога.

11. Чи залишився головний персонаж переможеним - На мій погляд, Фрідріх не залишився духовно безслідно втраченим для жінки-оповідачки та й інших людей. Тому що навіть після всіх жахіть війни, нелегкого післявоєнного дитинства, через півстоліття вона пам"ятає ім"я давно померлого полоненого німця, згадує як він сіяв квітки, соромиться того, що діти щоразу знищували його невеличку грядочку, жаліє Фрідріха і його донечок, які так і не дізналися про долю батька і не знають де його могилка.

12. "Що може бути гірше за людину, яка  володіє знаннями складних наук, але не має доброго серця? Вона усі свої знання використовує лише для зла".  Лише любов, доброта, милосердя можуть творити  на цій землі. Найкращі знання і вміння, якщо їх застосовувати без любові і тепла, не зможуть принести стільки користі, скільки приносить те, що робиться з добром. Добро покликане принести в цей матеріальний світ красу, яку не можна побачити очима, торкнутися руками, а лише відчути душею і серцем. Людина, яка здатна зробити щось гарне, вклавши у це не лише свої знання, але й свою добру душу, залише свій слід на цій землі.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Valeko777
Предмет: Математика, автор: Аноним