Предмет: Физика,
автор: olegverigo20072
На аккаунте уже 3 коппи вопроса скопируй и туда кинь если решил отдам баллы
Під час аварійного гальмування автомобіль пройшов до зупинки шлях
12 м. Знайти початкову швидкість і час гальмування, якщо коефіцієнт
тертя дорівнює 0,8?
Ответы
Автор ответа:
1
μ=0,8
S=12 м
v₂=0 м/с
v,t-?
Шукаємо прискорення. Так як тіло зупінає, то на нього сила тертя діє, будучи рівнодійної. По другому закону Ньютона
a=F/m
Сила тертя F(тертя)=Nμ=mgμ
⇒ a=F(тертя)/m=mgμ/m=gμ=10 м/с²×0,8=8 м/с²
Так як тіло зупінає, то це рівноуповільнений рух⇒ прискорення від'ємне значення а=-8 м/с²
А зараз тількі формули прискорення
S=(v²₂-v²₁)/2a
-v²₁=2aS-v²₂
v²₁=-2aS+v²₂
v₁=√(-2aS+v²₂)=√(-2×(-8м/с)×12 м+(0м/с)²)≈14 м/с
t(=v₂-v₁)/a=(0м/с-14м/с)÷(-8м/с²)=1,75 с
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: Zaty
Предмет: Русский язык,
автор: Novwot34
Предмет: Другие предметы,
автор: milahka87
Предмет: Русский язык,
автор: ushanoval