Порівняйте природу степів та лісостепів з природою пустель помірного поясу
за планом у таблиці.
Ответы
Ответ:
Географічне положення (степи і лісостепи): В помірному та субтропічному.
Рельєф (степу та лісостепу): Лісостепова зона займає територію, на якій переважають височини. Степова рівнинний, неоднорідний, з горбами, ярами й балками.
Клімат (с. та л.с.): Степовій зоні випадає мало опадів на рік 250-500 мм. Також особливостю даної зони є відсутність дерев.
В Лісостеповій зоні під лесостепью розуміють природну зону , яка вміло поєднує ділянку лісу і степу. Це перехідний комплекс, в якому можна знайти ліси широколиственного і Дрібнолисті типу. У той же час, на таких ділянках розташовані різнотравні степи.
Грунт: Степова чорнозем. Лісостепова чорнозем і гумус.
Рослини: Степова: Ковила, Полини, Перекати поле.
Лісостепова: Липа, Бук, Ясень.
Тварини: Степова: Антилопа, Бабак, Суслик.
Лісостепова: Степовий орел, Жайворонок, Дрофа.
Проблеми: В степовій зоні: Мінусами даної місцевості (для сільськогосподарських підприємств) вважається недолік вологи і неможливість займатися землеробством взимку.
Лісостеповій зоні: Через високої якості ґрунту і її родючості велика частина ландшафтних комплексів піддається сильному антропогенному впливу. Тривалий час лісостепи використовують для землеробства.
Географічне положення: Субтропічний, Тропічний, Помірний.
Рельєф: Плоскогір'я та нагір'я, оточені горами є види пустель піщані, глинисті.
Клімат: недостатня кількість вологи, яка дуже швидко випаровується.
Клімат напівпустель: середня температура 20-25 ° С, а в тропіках і до 30 ° С), сильна випаровуваність, яка в 3-5 разів перевищує суму річних опадів (100-300 мм на рік),
Клімат пустель: влітку дуже спекотно, а взимку холодно. Опади випадають рідко. Максимальна температура +50С. У Арктичних пустелях стовпчик термометра опускається до 40С.
Ґрунт: Ґрунт напівпустель – сірий і бурий з малою потужністю і невеликим шаром гумусу.
Ґрунт пустель розвинений слабо з великою кількістю водно-сольових розчинів.
Рослини: Рослинний покрив напівпустель сильно розріджений. Представлений багаторічними ксерофітними травами, злаками, солянками і полином, ефемерами і ефемероїдами. В Америці панують сукуленти, в Австралії та Африці зарості чагарників, низькорослі дерева: пальма, баобаб, акація.
Рослинність пустель не утворює зімкнутого покриву. Переважно представлена галофітами і ксерофітами, ендеміками, ефемерами і ефемероїдами. В Азії зустрічаються піщана акація, білий саксаул, Черкез, ефедра, чагарники. В Африці і Америці багато сукулентів: опунцій, кактус і юк. На глинах виростають полин, саксаул і солянка.
Тварини: Пустелі та напівпустелі: тварини
Тваринний світ напівпустель представлений гризунами, зайцями, плазунами, копитними (безоаровий козел, антилопи, муфлон, кулан). Можна зустріти таких дрібних хижаків як шакал, каракали, гієн, степову кішку, лисицю. Тут мешкає багато птахів, павукоподібних і комах.
Тварини пустель можуть довго обходитися без води, швидко бігають. Представники: верблюд, гризуни, плазуни, антилопи, джейран, газелі, лисиця-фенек, гієни, вовк, шакали, койот, каракал. Зустрічається багато комах і павукоподібних.