Предмет: Физика, автор: nexus228448

2 электрические лампы с сопротивлением 100 Ом и 300 Ом последовательно включены в сеть. Какая из ламп потребляет большую мощность и во сколько раз

Ответы

Автор ответа: slganiev
0

Відповідь:

Пояснення:

більшу потужність отримає лампа з опором 300 Ом, і не важливо як ці лампи будуть включені: спочатку лампа з 300 Ом , а потім  100 Ом, чи навпаки.

Доведемо це: загальний опір кола буде 100+300=400 Ом,   напруга мережі нехай буде 220В   , вона може бути яка завгодно.

Струм кола I=U/R∑⇔220/400=0.55A

 Напруга на першій лампі буде: U=I*R1=0.55*100=55V  , напруга на другій лампі буде 220-55=165 V    перевіримо це: U=R2*I=0.55*300=165V

Потужність  Р1=U1*I=55*0.55=30W          P2=U2*I=165*0.55=90W  Р2/Р1=90/30=3       в три рази.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: sophomore