Предмет: Физика, автор: aspectfiniti625

Тонка шовкова нитка витримує максимальну силу натягу 10 мН. На цій нитці підвішена кулька масою 0,6 г, що має додатний заряд 11 нКл. Знизу до неї підносять кульку зарядом -13 нКл. На якій відстані повинні бути розташовані кульки, щоб нитка не розривалася ?

Ответы

Автор ответа: anastasiaozereleva0
2

Ответ:Даний:

T=10 * 10^-3 Н.

m=0,6 * 10^-3 кг.

q1=11*10^-9 Кл.

q2=-13 * 10^-9 Кл.

r=?
______
Рішення:
Кулька підвішений на нитки, зверху на нього діє сила натягу нитки, знизу - сила тяжіння, а коли підносять негативно заряджений кульку - то і Кулонівська сила. (Тому що різнойменно заряджені тіла притягуються).

Запишемо другий закон Ньютона для даної системи:

При силі натягу нитки T вона обірветься.

Де F-Кулонівська сила, формула якої:

Де k-коефіцієнт Кулона рівний k=9*10^9 Н * м^2/Кл^2.

Заряди беремо по модулю.

Висловлюємо r:

Вважавши:

r=√((9*10^9*11*10^-9*13*10^-9)/(10*10^-3*0,6*10^-3*10))=0,018 м.

Або r=18 мм.

Відповідь: r=18 мм

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: ксюша593