За видами юридичної відповідальності (цивільна, дисциплінарна, адміністративна та кримінальна) пригадати, проаналізувати та перерахувати всі свої "правопорушення" в навчальному закладі та в повсякденному житті.
Ответы
Ответ:
ОФІЦІЙНА ХРОНІКА ТА НОВИНИ
Конституційні права людини і громадянина. Механізм реалізації цих прав. Захист прав людини і громадянина
11.12.2014
Найважливіші суб’єктивні права і свободи закріплюються у конституції (основному законі) держави і називаються основними або конституційними правами і свободами. В Конституції України вони розглядаються у Розділі ІІ “Права, свободи та обов’язки людини і громадянина”. У юридичній навчальній літературі існує декілька класифікацій конституційних прав і свобод, але суттєво вони не відрізняються.
Найбільш теоретично і практично значущим є поділ основних прав і свобод на:
1. особисті (ст.ст. 27–35, 51–52 Конституції України);
2. політичні (ст.ст. 36–40 Конституції України);
3. економічні (ст.ст. 41–45 Конституції України);
4. соціальні (ст.ст. 46–49 Конституції України);
5. екологічні (ст. 50 Конституції України);
6. культурні (ст.ст. 53–54 Конституції України).
Ця класифікація здійснюється на основі ознак тих сфер суспільних відносин, у яких основні права і свободи реалізуються з найбільшою повнотою та ефективністю.
Особисті (або природні) права й свободи становлять першооснову правового статусу людини і громадянина. Більшість із них мають абсолютний характер, тобто є не тільки невідчужуваними, а й не підлягають обмеженню. Ця група прав і свобод громадян забезпечує недопустимість посягання державних органів, громадських організацій, службових осіб на життя, здоров’я, свободу, честь і гідність людини та недопустимість свавільного позбавлення її життя.
На захист прав людини спрямовано норми різних галузей права. Так, Кримінальний кодекс України передбачає конкретні заходи покарання за злочини, зокрема, за вбивство, тілесні пошкодження, пограбування, хуліганство тощо; Кодекс законів про працю України містить норми про охорону праці і техніку безпеки; Цивільний кодекс регулює питання, пов’язані з відшкодуванням збитків, заподіяних особі, тощо.
Серед досить численних громадянських прав і свобод умовно можна виділити дві основні групи: права і свободи, які захищають людину від свавілля з боку інших осіб, та права і свободи, які захищають людину від свавілля з боку держави.
Перша група громадянських прав і свобод незначна, причому деякі з них містять юридичні гарантії від свавілля як з боку окремих осіб, так і держави водночас. До них належать: право людини на життя і повагу до її гідності; право на свободу і особисту недоторканність; право чинити опір насильству.
Можна навести такий перелік особистих прав і свобод людини і громадянина, закріплених у
Объяснение: