Предмет: Литература, автор: margosha28042009

6 запитань с відповідями за автором Любов Пономаренко​

Ответы

Автор ответа: vitaliashebanova
1

Ответ:

Питання за новелою Л. Пономаренко  “Гер переможений”.

1.Які події  зображуються у творі? Де і коли відбуваються?   (Відбудовування полоненими німцями зруйнованого провінційного містечка  після Другої світової війни).

2. З якими почуттями полонені відновлювали квартал містечка?  («З любов’ю і розпачем». З любов’ю -  бо уявляли, що ці будинки  могли  би бути їхніми й стояти на околиці Лейпціґа.  З розпачем, тому що розуміли, що це лише  мрія.)      

3. Фрідріха ми бачимо очами авторки. Яка його зовнішність? Які відчуття  він викликає?  ("він  надсадно бухикав», «до того бридко кашляв, до того був худий, гнилозубий і брудний, що ми навіть  не могли його не дражнити». Зрозуміло, що він жив у жахливих життєвих умовах і був хворий– майже на порозі смерті. Таке описання ворожого солдата викликає до нього співчуття, бо це вже не ворог, а хвора людина, що вмирає на чужині).

беззахисним, слабким.                        

4.Для чого Фрідріх скопав маленьку грядочку  й посіяв нагідки? (Красота не має «національності». Фрідріх  просто хотів зробити щось прекрасне, незважаючи на умови і статус полоненого. Він  також «робив прикраси зі шматочків цегли  – сонця і квіти…»,  саджав  дітей на коліна та співав...». Так він вкладав свою душу, намагаючись зробити щось  гарне).

5.Які рядки засвідчують, що жителі давно не сердилося на німців, які зруйнували їх місто?  (Вдови жаліли їх, часом приносили щось із одягу, їжу й навіть спілкувалися – роздивлялися картки їхніх сімей. Це свідчить про те, що ненависть змінилася милосердям, розумінням того, що прості німці – заручники фашистських лідерів).

6. Чому діти "цілу весну і ціле літо топтали і розкидали його грядку»?

(Бо вони вважали, що так  Ф.  намагається побудувати свою «маленьку державку»  в їхньому злиденному місті. А цього вони йому не могли подарувати.  Руйнуючи «його державку» вони в своїй уяві захищали своє місто, свою рідну землю.  Жорстко поведінка дітей  до полоненого  німця пояснюється неприйняттям того лиха, що прийшло в їхнє місто разом з окупантами – зруйновані домівки, смерті  близьких і рідних, голод, холод і відчайдушний страх…).  

7. Для чого/ чому/ з якою метою  Фрідріх замурував фотокартку зі своїми доньками в стіну будинку? (Можливо, це таке  послання Фрідріха -  «лист у вічність». Не маючи змоги реально попрощатися зі своєю родиною, він наче відправляє послання у Вселену: «Душею я завжди з Вами. Прощавайте і пам’ятайте мене. Останнє, що я зробив гарного  - це цей дім Творить добро!».  

8, Яка основна ідея та тема твору? ( Тема: зображення гуманного ставлення до полонених німців, які якісно і на совість від¬будовували зруйноване місто. Ідея: будь-яка війна – це жахливе й неприпустиме для людського суспільства явище. Але навіть війна не повинна руйнувати  людяність, здатність співчувати (зокрема, полоненим людям, бо у полоні, вони вже  не вороги, а нещасні люди, які втратили все – волю, родину, дом, здоров’я…).    

Объяснение:


margosha28042009: спасибо)
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: 5minytназад
Предмет: Окружающий мир, автор: ася552