Предмет: Українська мова,
автор: krashkrash02
СРОЧНО, ПОЖАЛУЙСТА, 30 БАЛЛОВ!!!
1. З’ясуйте тип кожного речення в тексті (цифра позначає наступне речення).
Речення (текст)
(1) Музей мікромініатюр Миколи Сядристого, народного художника України, розташований на території Києво-Печерської лаври. (2) Особливістю творчості видатного майстра є те, що всі свої твори він виготовляє вручну, за особисто винайденою технологією для кожного виду робіт. (3) Мікромініатюри, представлені в колекції музею, розширюють усталене уявлення про межі людських можливостей: руками Сядристого був створений найменший у світі діючий електромотор, який майже у двадцять разів менший макового зернятка. (4) Микола Сядристий уже більше чотирьох десятиліть займається створенням шедеврів у стилі мікромініатюри, а його мистецтво обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження в шанувальників його творчості.
Тип речення:
А складносурядне
Б просте ускладнене
В складнопідрядне
Г складне з різними видами зв’язку
Д складне безсполучникове
2. З’ясуйте тип кожного речення в тексті (цифра позначає наступне речення).
Речення (текст)
(1) Озеро Синевир, або Морське Око розташоване на висоті близько тисячі метрів над рівнем моря та має глибину понад двадцять метрів. (2) Вода Синевиру чиста й прозора настільки, що в ній добре себе почуває форель – риба, яка може жити лише в кришталево чистій воді. (3) Виникло озеро внаслідок землетрусу, до нього стікаються три гірські потоки, підтримуючи високий рівень води в будь-яку пору року. (4) Гладінь озера іскрить блакиттю, але рівно посередині з води випростовується невеличкий острівець, що нагадує вічко.
Тип речення:
А складне безсполучникове
Б складнопідрядне
В просте ускладнене
Г складносурядне
Д складне з різними видами зв’язку
3. З’ясуйте тип кожного речення в тексті (цифра позначає наступне речення).
Речення (текст)
(1) Глорія – це оптичне явище, воно спостерігається на хмарах, які розташовані нижче спостерігача або прямо перед ним у точці, що є протилежною джерелу освітлення. (2) Щоб побачити цей ефект, треба вночі в горах розпалити багаття, вибравши погоду з низькими хмарами. (3) Тоді навколо голови з’явиться ореол, а на хмарах – ваша тінь. (4) На Сході навіть прийнято називати Глорію «світлом Будди»: тінь спостерігача завжди оточена кольоровим гало, це тлумачилося як ступінь його просвітління або ж близькості до божества, зокрема до Будди.
Тип речення:
А складнопідрядне
Б складне з різними видами зв’язку
В складносурядне
Г складне безсполучникове
Д просте ускладнене
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
1.
- б
- в
- г
- а
2
- в
- б
- а
- д
3
- б
- а
- в
- г
............
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: раяна888
Предмет: Українська мова,
автор: Angela77771
Предмет: Английский язык,
автор: danak2
Предмет: Биология,
автор: corenskij2019
Предмет: Литература,
автор: saha0669