Предмет: Химия, автор: omon30

Який об'єм водню (н. у.) утвориться внаслідок дії води на сплав, який містить 4,6 г натрію й 3,9 г калію?

Ответы

Автор ответа: sealove19
3

2Na + 2H2O = 2NaOH + H2

2K + 2H2O = 2KOH + H2

Кількість речовини натрію: n=m/M = 4.6/23 = 0.2 моль

Кількість речовини калію: n=m/M = 3,9 / 39 = 0,1 моль

Кількість водню у 2 рази менше, ніж к-сть металів
n(H2) = (0.2+0.1)/2 = 0.15 моль

Об'єм водню: V(H2) = n(H2) * Vm = 0.15*22.4 = 3.36 дм3

Відповідь: 3,36 дм3

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Саааааааааша