Коротка характеристика українського барокко
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Украї́нське баро́ко або Коза́цьке баро́ко — назва мистецького стилю, що був поширений в українських землях Війська Запорозького у XVII–XVIII ст. Виник унаслідок поєднання місцевих архітектурних традицій та європейського бароко.
Період, що був після ренесансу, названий бароко, довго сприймався як відхилення від канонізованих норм естетики попередньої епохи, мав на собі тавро чогось химерного, негармонійного. Дух епохи бароко в Україні стверджували великі національні зрушення, козацькі звитяги, повстання проти поневолювачів, боротьба проти національного та релігійного утиску.
Бароко мало синтетичний характер, охопивши всі сфери духовної культури — архітектуру, літературу, образотворче і прикладне мистецтво, музику, театр. Це був універсальний стиль, особливості якого закономірно і глибоко виявилися в багатьох ланках духовного життя суспільства.
Українське козацьке бароко розвивалось під впливом норм естетики, з одного боку — європейського бароко, з другого — народної. Разом з тим воно є ланкою в розвитку загальноєвропейської культури, становлячи одну з національних шкіл цього великого художнього стилю.
Ответ:
кожному історичному періоді розвитку мистецтва дослідники культури бачать своє «бароко» - пік творчого піднесення, концентрації емоцій, напруги форм. Дослідники пишуть про якості баро́чності як невід'ємну властивість окремих національних культур та історичних типів мистецтва. Американський архітектор Р. Вентурі в книзі «Складність і протиріччя в архітектурі» (1966), іспанський філософ Хосе Ортега-і-Гассет, кубинський письменник Алехо Карпентьєр проголосили барочність «людської константою, особливо щодо латиноамериканського». Автори закликали покінчити з оманою, яка представляє бароко як стиль, породжений епохою XVII-XVIII століть. А. Карпентьєр писав: «Дух бароко може відродитися будь-якої миті… Бо це дух, а не історичний стиль… Барочність — більше, ніж стиль бароко. Це своєрідний творчий імпульс, що циклічно повторюється протягом усієї історії мистецтва в будь-яких його проявах, чи то література, скульптура, архітектура чи музика… Барочність в особі Олександра Македонського, Карла Великого або Наполеона Бонапарта являє собою кульмінаційну».