Предмет: Физика, автор: bpirc474

ДАЮ 100 БАЛОВ
У кімнаті обємом 50 м в кубі ,відносна вологість повітря 40 %.Якою стане відносна вологість повітря в кімнаті, якщо додатково випарувати воду масою 60 грам

Ответы

Автор ответа: maratobitohor
0

Ответ:

Дано:

V=50   м3

ϕ1=40%

ϕ2=50%

Δm=60  г

t0=20°С

Р0=17,5  мм рт. ст

Знайти:   tx

Перший спосіб.

Відносну вологість повітря прийнято виражати у процентах.  Відносну вологість можна виразити відношенням фактичної маси водяної пари до маси насиченої водяної пари.

ϕ=m1m0∗100            (1)

де  m1,m0   -  відповідно фактична маса пари і маса насиченої пари при певній температурі.

Але нам буде зручніше виразити відносну вологість у вигляді десяткового  дробу, тобто без множення на 100%.

ϕ1=m1m0           (2)

де  ϕ1,m1,m0   - відповідно відносна вологість початкова, фактична маса пари і маса насиченої пари при температурі, яку ми шукаємо.

Із рівняння (2):  

m1=ϕ1m0           (3)

ϕ2=m1+Δmm0           (4)

Із рівняння (4):

m1=ϕ2m0−Δm          (5)

Ліві частини (3) і (5) однакові, тоді праві їх частини рівні.

ϕ1m0=ϕ2m0−Δm          (6)

Підставимо дані.

0,4m0=0,5m0−60          (7)

0,1m0=60            (8)

m0=600  грам

Таким чином, ми отримали масу водяної насиченої пари у кімнаті  при температурі, яку ми намагаємося знайти.

Якщо   ми поділимо отриману масу насиченої пари на об'єм кімнати, то отримаєм густину насиченої пари. А потім, у таблиці залежності густини насиченої пари від температури, знайдемо,  якій температурі відповідає така густина насиченої пари.    

ρ0=m0V=60050=12    г/м3

Объяснение:

Похожие вопросы