Відповісти письмово на питання : (коротко)
- Охарактеризувати музей китайських ієрогліфів.
- Чим унікальна ,на вашу думку,теракотова армія?
- Охарактеризуйте структуру національного музею Індії
Ответы
Ответ:
-Після трирічного будівництва в кінці 2009 р. у місті Аньян (провінція Хенань) відкрився Музей китайської писемності. Завідуючим музеєм став Фен Ціюн.
Китайська ієрогліфіка - один з найдавніших видів писемності на землі. Винахід і використання китайських ієрогліфів не тільки сприяли розвитку китайської цивілізації, але і справило глибокий вплив на розвиток світової культури. Більш 6000 років тому була створена система графічних знаків.
На руїнах Баньпо археологами було знайдено понад 5 тисяч видів різних написів, які мали певну закономірність, і куди входили основні риси китайських ієрогліфів, їх вік 6 тисяч років. Зіставляючи ці специфічні риси, китайські вчені прийшли до висновку, що це прото-ієрогліфи.
Система китайських ієрогліфів з'явилася e ⅩⅤⅠ столітті до нашої ери. Згідно з історичними даними, на початку династії Шан китайська культура вже досягала високого рівня розвитку, про це свідчать знайдені археологами кістки тварин і черепашачі панцирі, на яких вирізані ієрогліфічні написи. Це найдавніші ієрогліфи. При династії Шан правителі перед прийняттям важливого рішення часто ворожили на черепашачих панцирах і кістках. Перед обрядом ворожіння треба було ретельно «обробити» черепашачий панцир, його чистили і полірували. Після цього, заклинач у суворо визначеному порядку наносив на спеціально підготовлений черепашачий панцир кілька поглиблень і вирізав напис із декількох піктографічним знаків, праобраз майбутніх китайських ієрогліфів. Напис містив інформацію, сформульовану в такому вигляді, щоб можна було отримати однозначну відповідь. Потім кістку або панцир припікали нагрітою бронзовою паличкою, і по тріщинах на зворотному боці заклинач судив про результати ворожіння. Після ворожіння використані черепашачі панцирі і кістки зберігалися в якості офіційних документів.
В даний час китайська писемність є однією з найпоширеніших у світі. Вона не тільки зберегла довгу історію і блискучу культуру Китаю, але і викликає особливий інтерес в усьому світі. Музей китайської писемності було створений і з урахуванням цього глобального інтересу.
Про особливості архітектурного ансамблю музею нам розповіла завідуюча відділом пропаганд і виховання при Музеї китайської писемності пані Ху Яньянь:
«Висота головної будівлі архітектурного ансамблю музею 32 м. До неї входять 1 підземний та 4 наземні поверхи. У дизайні та оформленні будівлі відображені основні елементи палацового стилю династії Шан ».
Пані Ху Яньянь зазначила, що це перший подібний музей в Китаї. Будівельна площа музею склала 34,5 тисячі квадратних метрів. Це сучасний архітектурний ансамбль, побудований з урахуванням стародавнього палацового стилю. Музей побудований за новітніми міжнародним технологіям і оснащений новітнім обладнанням.
-Теракотова армія (кит. 兵馬俑) — археологічна пам'ятка стародавнього Китаю, близько 8 тис. теракотових скульптур, розташованих у провінції Шеньсі в гробниці першого імператора об'єднаного Китаю, Цінь Ши-хуанді. Створена у 210—209 роках до н. е., знайдена в 1974 році. Належить до переліку всесвітнього надбання ЮНЕСКО.
-Национальный музей в Нью-Дели — крупнейший музей в Индии, содержащий коллекцию разнообразных археологических находок, исторических артефактов и предметов искусства. Музей управляется Министерством культуры Индии, частью Правительства Индии. Он находится на пересечении улиц Джанпат и Маулала.