Які ґрунти, рослинність і тваринний світ у лісостепу, як це впливає на розселення людей, їхню економічну дiяльнiсть?
Ответы
Ответ:
У ґрунтовому покриві лісостепу переважають різні види чорноземів (типові та опідзолені) та сірі лісові ґрунти, що сформувалися на лісах або лісоподібних суглинках. У зниженнях поширені лучні і лучно-чорноземні ґрунти, подекуди — торфові. Рівень родючості ґрунтів найвищий у середній та східній частинах зони.
Для лісостепу України типовими деревами є дуб, граб, бук, вільха, береза, в’яз, клен. З кущів – шипшина, папороть, осока.Поширені тут представники гризунів – миші, ховрахи, полівки. Вони живуть в норах, рятуючись в них від ворогів, літньої спеки, зимової холоднечі. Такі тварини як бабак, їжак, черепаха без харчів на зимовий час впадають у сплячку. Активний спосіб життя вести тварин, які знають харчування протягом усього року. До них: лисиця, вовк, заєць, миша. В лісових масивах мешкає олень благородний, косуля європейська, білка, дикий кабан. Типовими представниками фауни є: ховрах степовий і крапчастий, тхір, борсук, тушканчик, куниця кам’яна, зустрічається лось і ведмідь.Ось такі птахи в лісостепу мешкають: лелека; лебідь; журавель; яструб; орел; дятел; синиця; куріпка; жайворонок; соловей; дрізд; зяблик і ін.
Діяльність людей у лісостепу пов'язана з природними багатствами краю. Лісостепова зона багата на корисні копалини: кам'яне вугілля, буре вугілля, нафту і горючі гази. У лісостепу також заготовляють і переробляють деревину, працюють нафтопереробні і хімічні заводи.