ІІ розділ «Знайомство з майбутнім майстром спорту, а також з бабусею, ентузіастом музичної освіти і дідом Трохимом» 1. Василь Трош — це в майбутньому: а) видатний митець живопису; б) майстер велосипедного спорту міжнародного класу; в) представник міської влади. 2. Василь Трош назвав хлопців: а) дослідниками; б) лівінгстонами; в) зоологами. 3. Приїхавши до бабусі, хлопці відчули якесь виття, яке було пов’язане: а) з коровою; б) військовими тренуваннями; в) музичним інструментом. 4. Чим хлопці вразили Троша? а) Міською поведінкою; б) сачками і рюкзаками; в) манерою спілкування. 5. Про який географічний континент згадується у творі? а) Азію; б) Європу; в) Африку. 6. Яка тварина не згадується Трошем під час спілкування з хлопцями? а) Бегемот; б) тигр; в) крокодил. 7. По-вуличному дядька Гната звали: а) супермузикантом; б) лірником; в) Фа-Дієзом. 8. Бабусю Сергія на селі кликали: а) Іванівною; б) Петрівною; в) Демидівною. 9. Чим бабуся пригощала Сергія та Митька? а) Картоплею з м’ясом; б) пиріжками; в) голубцями. 10. Кому з героїв твору належить цей опис зовнішності: «У темних смугастих штанях, вправлених у запилені чоботи, в синьому бувалому в бувальцях піджаку й кашкеті»? а) Дядьку Гнату; б) Гнатовичу; в) незнайомцю. 11. Яким напоєм не смакували хлопці в бабусі? а) Кефіром; б) молоком; в) кисілем. 12. Наївшись, хлопці вирішили прогулятися: а) по лісу; б) селом; в) на річку. 13. Дядько Гнат грав на: а) мандоліні; б) тромбоні; в) акордеоні. 14. «Волосся русяве, потемніле…», — так дід Трохим сказав про: а) Митька; б) Сергія; в) власна відповідь
Ответы
Відповідь: 1Б, 2Б, 3В, 4Б, 5В, 6Б, 7В, 8В, 9В, 10Б, 11А, 12В, 13Б, 14В ?? (дід думав що говорить про Митька, а в дійсності це він розглядав Сергія)
1. Василь Трош — це в майбутньому: б) майстер велосипедного спорту міжнародного класу;
2. Василь Трош назвав хлопців: б) лівінгстонами; Цитата? — А яке чудове спорядження! — не вгавав він. — Які сачки! Стережіться, бідні метелики! А рюкзаки? Там, мабуть, харчів не на один місяць. Юні лівінгстони, безперечно, збилися з путі, адже Африка у зовсім протилежному напрямку. Яке щастя для бегемотів і нільських крокодилів! Ви їх усіх переловили б.
3. Приїхавши до бабусі, хлопці відчули якесь виття, яке було пов’язане: в) музичним інструментом.
4. Чим хлопці вразили Троша? б) сачками і рюкзаками; (див. цитату вище)
5. Про який географічний континент згадується у творі? в) Африку. (див цитату вище)
6. Яка тварина НЕ згадується Трошем під час спілкування з хлопцями? б) тигр; (дивись цитату вище)
7. По-вуличному дядька Гната звали: в) Фа-Дієзом.
8. Бабусю Сергія на селі кликали: в) Демидівною.
9. Чим бабуся пригощала Сергія та Митька? в) голубцями. цитата: — Угу, вше, — ствердно кивав головою Митько, запихаючись голубцем.
10. Кому з героїв твору належить цей опис зовнішності: «У темних смугастих штанях, вправлених у запилені чоботи, в синьому бувалому в бувальцях піджаку й кашкеті»? б) Гнатовичу;
11. Яким напоєм НЕ смакували хлопці в бабусі? а) Кефіром;
12. Наївшись, хлопці вирішили прогулятися: в) на річку. цитата: — Наїлися, спасибі, — дружно закивати ми. — А тепер куди? — Та ще не знаємо. Може, погуляємо трохи чи на річку…
13. Дядько Гнат грав на: б) тромбоні; цитата: Нараз фіранка гойднулась, метнулась убік, і ось уже у вікні з'явився розчервонілий вусатий здоровань із тромбоном у правиці
14. «Волосся русяве, потемніле…», — так дід Трохим сказав про: а) Митька б) Сергія; в) власна відповідь - Дід Трохим думав, що перед ним стоїть Митько і розказував це про Митька, а потім з"ясувалося, що в дійсності дід Трохим так уважно розглядав Сергія. Цитата: — Е, ні, який же він худющий. Опецькуватий… А то ж ніби й волосся було русяве, а це по-темніло. — Та де ж потемніло? — од того дива бабуся аж вилізла з погреба і кинула погляд на мене. — Тьху, Трохиме, та чи ти не бачиш! Це ж не Митько!
Пояснення: