Домашня робота з природи. Будь ласка допоможіть
Ответы
Ответ:
Весна: у рослин: Найпершими весняними квітами є дрібнолучкові, наприклад, галантуси, карликові іриси, крокуси, хіонодокси та пушкінії. У тварин: Весняні дні у житті тварин супроводжуються зміною вовняного покриву - із зимового на літній. Свою сіру шкірку білки міняють на яскраво-руду. Їх все частіше можна зустріти у парках. Білочки скачуть по деревах у пошуках їжі.
Літо: у тварин: Травоїдні ссавці часом виходять з ареалів свого проживання, тому що всюди росте те, чим вони харчуються. Свіже соковите листя дозволяє їм запастися корисними речовинами про запас. Для птахів літо є бенкетом, адже вони можуть знайти ласощі абсолютно скрізь. Мошки, черв'яки, гусениці, рибки - все це є їх їжею влітку. Також пернаті є помічниками городників. Вони з'їдають всіх шкідників, які здатні знищити врожай. У рослин: Вже влітку, тюльпани, камелії, цикламени, гіацинти та нарциси починають готуватися до наступного цвітіння, набираючись сил та енергії влітку. Ця пора року є періодом цвітіння багатьох сортів: клеоми колючої, троянд, бегонії вічноквітучої, настурції, газування, левового зіва, чорнобривців і петуній.
Осінь: у тварин: Найпершими прихід холодів відчувають комахи. Вони починають будувати собі нірки, шукати притулку, якими найчастіше доводиться опале листя або деревна кора. Тут вони й проведуть усю зиму. У метеликів є свій спосіб пережити холодний період - вони перетворюються на лялечок. У рослин: Восени у берези листя стає світло-жовтим, у горобини - червоно-червоним, у осики - помаранчевим, а у вільхи - каламутно-зеленим. Більшість дерев скидають своє барвисте листя. Колір трав також набуває особливого пігменту. Чорниця і снить стають фіолетовими, а чорниця - яскраво-жовтою.
Зима: у рослин: Однорічні рослини не доживають до зимового періоду, а багаторічні встигають підготуватися. Сніговий покрив стає для них якоюсь ковдрою, здатною зберегти тепло і підтримувати рівень вологи. Рослини, що скинули листя, впадають у зимову сплячку. А вічнозелені види: ялиця, ялина, сосна, ялівець, кедр – не засинають, а живуть за рахунок того, що в їх голках міститься достатня кількість вологи та мінералів. Це дозволяє їм пережити найсильніші морози. У тварин: Як правило, зимують лише ті тварини, які на це здатні. А ті, хто категорично боїться холодів, втікають у південні краї. Життя тварин у зимовий час завмирає. Восени всі підготували собі притулку, у яких тепер живуть. Холоди не страшні для тепло одягнених у свої шкірки: зайців, білок, песців, лисиць, вовків, лосів та багатьох інших. А деякі просто засинають: єноти, бабаки, бурундуки, борсуки, ведмеді та інші тварини.
Объяснение: