Предмет: Физика, автор: ruslangla

дуже прошу розв'язати на фотографії, даю багато балів + оцінку високу


кулька масою 10 г вилітає з пружинного пістолета, влучає в центр підвішеного на нитках пластилінового бруска масою 30 г і прилипає до нього. на яку висоту підніметься брусок, якщо перед пострілом пружина буде стиснута на 4 см, а жорсткість пружини - 256 Н/м?​

Ответы

Автор ответа: zinovicgrigorij
8

Ответ: 0,13м

Объяснение:

Дано:

m1=10г=0,01кг

m2=30г=0,03кг

х=4см=0,04м

k=256Н/м

--------------------

h-?

Потенциальная энергия пружины равна:

Еп=kx²/2=256*0,04²/2=0,2Дж

Потенциальная энергия шарика в момент выстрела:

Ек=Еп

m1V1²/2=0,2Дж

Скорость шарика после выстрела равна:

V1=√(2*0,2/0,01)=6,3м/с

По закону сохранения импульса:

mV1=(m1+m2)V2

V2=m1V1/(m1+m2)=0,01*6,3/(0,01+0,03)=1,6м/с

(m1+m2)*V2²/2=(m1+m2)gh

V2²=2gh

h=V2²/2g=1,6²/(2*10)=0,13м

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: kiss310
Предмет: Русский язык, автор: tema010208
Предмет: Биология, автор: Аноним