Охарактеризуйте внутрішню політику Компартії Китаю в перші роки після проголошення КНР.
Ответы
Ответ:
У 1920-і рр. Китай був охоплений громадянською війною між комуністами, військовими і прихильниками партії Гоміньдан (прихильники європеїзації та захисту національних інтересів). У 1937-1945 рр.проходила японсько-китайська війна, яка з 1941 року стала частиною Другої світової війни і завершилася капітуляцією Японії в 1945 році.
Після завершення Другої світової війни у Китаю було два основних шляхи розвитку: ліберальний капіталістичний і соціалістичний (за прикладом провідних світових держав того часу – США і СРСР).
Подія
Після Другої світової війни в Китаї до 1950 р.йшла громадянська війна, в якій протистояли прихильники Комуністичної партії і прихильники армії Гоміньдан на чолі з Чан Кайши. В результаті війни залишки армії Гоміньдан заснували на острові Тайвань свою республіку, відокремившись від Китаю.
1949 р. - створення Китайської Народної Республіки на чолі з комуністом Мао Цзедуном. Проводиться політика модернізації за підтримки СРСР. Населення піддається політичним репресіям.
1956 р. - проголошення свободи слова під гаслом:»нехай розквітають сто квітів". В
1957 р. була проведена розправа з інакомислячими, які заявили про себе в період свободи слова.
1956-1960 рр. – політика "великого стрибка" з метою перетворити Китай на наддержаву. Китайці жили комунами, харчувалися в громадських їдальнях, була заборонена приватна торгівля і ведення підсобного господарства. Результатом політики стало зростання промислового виробництва, але з дуже низькою якістю продукції.
1958 р. - Мао Цзедун залишає посаду голови КНР, залишаючись керівником Комуністичної партії.
1960 р. - початок охолодження відносин СРСР і Китаю.
1964 р. – випробування ядерної бомби.
1966-1976 рр. – політика "культурної революції" в Китаї по боротьбі з буржуазними елементами культури. За підтримки Мао Цзедуна поширився молодіжний рух хунвейбінів (»червоних охоронців"), який вів силову боротьбу з чиновниками та інтелігенцією. В результаті "культурної революції" була встановлена військово-бюрократична диктатура на чолі з Мао Цзедуном.
1972 р. – візит президента США Річарда Ніксона до Китаю. Початок зближення Китаю з США.
1976 р. - прихід до влади Хуа Гофена після смерті Мао Цзедуна. Фактично влада в країні з 1978 була в руках Ден Сяопіна. У його правління в Китаї здійснені економічні реформи, які висунули Китай на передові позиції світового ринку.
Учасник
Мао Цзедун-голова Комуністичної партії Китаю з 1943 по 1976 рр.
Чан Кайши-голова партії Гоміньдан.
Хуа Гофен-голова КПК після смерті Мао Цзедуна.
Ден Сяопін-Китайський політичний діяч, ініціатор економічних реформ.
Объяснение: