Предмет: Химия,
автор: zilinaanna71
Первинний амін невідомого складу прореагував з хлороводнем. Маса утвореного продукту виявилась в 1,619 раза більшою за масу аміну, що прореагував. Визначте формулу аміну. У відповіді вкажіть кількість атомів Карбону в сполуці.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
C3H7NH2, 3 атома
Объяснение:
СxHyNH2 + HCl → CxHyNH3Cl
x x+36.5
Пусть M(CxHyNH2)=x г/моль, тогда M(CxHyNH3Cl) = (x+36.5) г/моль
Пусть взаимодействовало по 1 моль вещества, тогда m(CxHyNH2)=х, а m(CxHyNH3Cl) = (x+36.5) г..Известно, что масса продукта в 1,619 раза больше за массу амина, тогда имеем уравнение:
1.619x=x+36.5
0.619x=36.5
x=59, значит M(CxHyNH2)=59 г/моль
Тогда 12n+2n+1+14+2=59
14n=42
n=3 ⇒ C3H7NH2. Проверим, M(C3H7NH2) = 59 г/моль, а M(C3H7NH3Cl)=95.5 г/моль ⇒ 95.5/59 = 1.619
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: darina270306
Предмет: Английский язык,
автор: Gisma04
Предмет: Английский язык,
автор: CoolChild
Предмет: География,
автор: daniilotvazhniy
Предмет: Математика,
автор: cet4034