Предмет: История, автор: LizaKrylova13

Визначте характерні рими жебрущих орденів ченців
Дам 10 балов за ответ

Ответы

Автор ответа: kola43437
0

Ответ:

СЕРЕДНІ ВІКИ

Християнська церква у ХІІ-ХІІІ ст.

Жебрущі ордени ченців

Не всі люди, що задумувалися над спасінням душі, були єретиками. Духовні шукання освічених людей середньовіччя вели їх шляхом власного усвідомлення вчення Ісуса. Частина незадоволених порядками, що існували в церкві, стала на шлях єресі, інші намагалися діяти на межі між єрессю та офіційною церквою.

У XIII ст. найвідомішим оновлювачем християнства був Франциск Ассизький (1182-1226). Завдяки його діяльності проповідь набула особливого значення, а він став одним із засновників нових «жебрущих» орденів.

Орден францисканців суттєво відрізнявся від усіх тогочасних чернечих орденів. Так, вони дійсно жили в євангельській бідності, не усамітнювались у тиші за стінами монастирів, а йшли до народу, несли до нього Слово Боже. Францисканці не були самітниками і з любов'ю ставилися до навколишнього світу, як до чудового витвору Бога. В ордені всі були рівними.

Францисканці створили новий вид чернецтва. Монахи-жебраки швидко здобули авторитет серед простого народу. Папа Інокентій III збагнув, що новий орден може стати опорою папства і підніме авторитет католицизму. З часом, як і інші ордени, францисканці обзавелися майном, побудували монастирі. В останні роки свого життя Франциск відмовився від керівництва орденом.

Одночасно з францисканцями виник орден святого Домініка. Домінік (1170-1221) народився в Іспанії, але тривалий час жив у Південній Франції, де своїми проповідями намагався боротися проти ідей єретиків-альбігойців. Тут, у Франції, в Домініка народилася думка створити братство ченців спеціально для боротьби проти єретичних учень. На відміну від францисканців, домініканці значну увагу приділяли вивченню Святого Письма. Монахи-домініканці славилися своєю вченістю, часто обіймали кафедри в кращих університетах. Найвидатніші богослови середньовіччя Альберт Великий і Фома Аквінський були домініканцями.

Найбільш підготовлені для диспутів з єретиками, домініканці відігравали головну роль у трибуналах, проводячи допити і здійснюючи суд над єретиками. Домініканці називали себе «псами господніми» (лат. Domini canes). Вони повинні були освічувати світ, проповідувати істину і, наче пси, охороняти церкву від єретичних вчень. На емблемі ордену було зображено пса, що несе у щелепах палаючий смолоскип.

Домініканці прагнули нести якнайдалі католицьку віру, їхні проповідники вже наприкінці XIII ст. читали свої проповіді в Китаї та будували там храми.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Chelovek25082
Предмет: Информатика, автор: antondanilov511