Допоможіть будь ласка. Дам 60 балів
А) умови проголошення автономії Карпатської України
Б) відторгнення частини Закарпаття в жовтні- листопаді 1938 року
В) проголошення незалежності Карпатської України
Г) загибель Карпатської України
Д) значення Карпатської України для для сучасників тих подій і для нащадків
Ответы
а)Після підписання Мюнхенської угоди чотирьох держав (30 вересня 1938 року) складне міжнародне становище Чехо-Словаччини і всезростаюча боротьба українського населення за політичні права примусили чехословацький уряд погодитися надати Підкарпатській Русі статус автономної республіки. 22 листопада 1938 р.
б)листопада 1938 року, який передавав Угорщини близько 12% переважно рівнинної території краю з 175 тис. населення. В один момент Карпатська Україна втратила основні міські центри (Ужгород, Мукачеве, Берегове) та транспортне сполучення з рештою Чехословаччини і автономний уряд Закарпаття був змушений переїхати з Ужгорода до нової столиці — міста Хуст.
в)15 березня 1939-го розпочалося перше засідання Сойму Карпатської України, на якому проголошено незалежність та прийнято Конституцію. Державною мовою ставала українська.
г)Прага – Сучасник і перекладач Миколи Гоголя, чеський політик і письменник Карел Гавлічек-Боровський, колись сказав що одна з найбільших історичних бід України – її перебування між двох вогнів, між Польщею і Росією. І це дійсно яскраво проявилося в історії українських державницьких змагань початку ХХ століття. Коротка історія державності Карпатської України – не лише яскрава сторінка у визвольних державницьких змаганнях українців, які багатьма поколіннями, ще з часів Гетьманщини, мріяли про свою незалежність і утвердження держави Україна як рівної серед рівних, у колі світових народів. Карпатська Україна – це ще і прояв тяжкої і впертої конкуренції народів за утвердження своєї волі і місця у світі. І прояв того, як між кількома вогнями, не лише польським і радянським, але й угорським, чеським, словацьким, українці боролися за своє політичне, національне утвердження на своїй же землі, зокрема, в Закарпатті.
д)