Предмет: География, автор: Deniska005

Як розрізняють болота за характером живлення і рослинністю?

Ответы

Автор ответа: mariasavcuk01
11

Ответ:

Болота поділяються на низинні, верхові та перехідні. Вони розрізняються за джерелом живлення і характером рослинності. Низинні болота утворюються в долинах річок, на берегах озер. Живляться підземними водами.

Автор ответа: stecuravioleta20
2

Объяснение:

Болота поділяються на низинні, верхові та перехідні. Вони розрізняються за джерелом живлення і характером рослинності. Низинні болота утворюються в долинах річок, на берегах озер. Живляться підземними водами.

Болото – ділянка суходолу, яка характеризується надмірним зволоженням і наявністю вологолюбної трав’яної рослинності, з залишків якої звичайно утворюється торф (не менш, як 30 см).

Болота виникають при заростанні озер. Спочатку на дні озера відкладаються мул, пісок, рештки рослин. Озеро поступово міліє. Підводна рослинність змінюється надводною, вологолюбною, що вкриває всю його поверхню. Коли ці рослини відмирають, їхні рештки відкладаються на дні. З часом вони нагромаджуються, ущільнюються і перетворюються на торф. Так на місці озера з’являється болото.

Болота поділяються на низинні, верхові та перехідні. Вони розрізняються за джерелом живлення і характером рослинності.

Низинні болота утворюються в долинах річок, на берегах озер. Живляться підземними водами. З рослин переважають осока, очерет, хвощі, плавуни та інші вологолюбні рослини, з дерев – вільха. В Україні низинні болота поширені на Поліссі.

Верхові болота розміщуються на вододілах річок, живляться атмосферними опадами. Рослинність на таких болотах бідна, здебільшого – різні мохи. Ростуть також пухівка, журавлина. Багато верхових боліт розташовані у районах з великою кількістю опадів – у тайзі, тундрі.

Перехідні болота займають за характером живлення та рослинності проміжне положення.На перехідних болотах росте велика кількість сфагнума, можна зустріти журавлину та росичку.

На земній кулі болота займають близько 350 млн. га; найбільша їх кількість в Азії (Західно-Сибірська низовина), Європі та Північній Америці. В межах України найбільше боліт на Поліссі (особливо у Волинській, Рівненській та Чернігівській областях), у долинах степових річок, а також у Карпатах.

Коли товщина торф'яного шару менша, територію називають заболоченими землями. Болота містять 5-10% сухої речовини(торф), решта - вода. У болоті ростуть вологолюбні рослини. З їх напіврозкладених решток утворюється торф

Вони поширені майже повсюдно, крім пустель. Більше заболочений суходіл Північної півкулі. Багато боліт у лісах помірного й екваторіального поясів. Величезні райони Західносибірської низовини вкриті болотами. Рівнинні території півночі України, Білорусі та Росії теж дуже заболочені. Чимало боліт і в Україні, зокрема на Поліссі. Потужність торф'яних відкладів в них досягає 6 км.

Похожие вопросы