Краткий конспект на тему отряд приматы
Ответы
Ответ:
Загін Примати ссавці, що здебільшого ведуть деревний спосіб життя. Це стопохідні тварини. У них п'ятипалі кінцівки із сильними рухомими пальцями, причому перший (великий) палець зазвичай протиставлений іншим. Така будова рук та ніг дає можливість хапати та утримувати пальцями плоди, пагони рослин та дрібних тварин. Кінцівки у приматів рухливі, з їхньою допомогою ці тварини можуть лазити, ходити по гілках, охоплюючи їх довгими пальцями, і, розхитавшись, стрибати. Більшість приматів — всеїдні тварини, але віддають перевагу рослинній їжі. Самка зазвичай народжує одне дитинча і всюди носить його із собою.
У приматів тонкий слух, гострий зір, а макаки, павіани, шимпанзе навіть розрізняють кольори. Очі у них спрямовані вперед, це допомагає точно визначати відстань до предмета. Нюх у них порівняно слабкий, вібриси відсутні. Головними органами дотику у приматів є пальці, губи, а також оголені долоні та підошви стоп. Смак примати відчувають, як і людина.
Основна кількість видів приматів представлена мавпами. У людиноподібних мавп (гіббонів, орангутангів, шимпанзе та горил) хвоста немає. Більшість мавп живуть групами (стадами), куди входять самці, самки та молоді особи різного віку. Стадо має ієрархічну структуру, і мавпи відчайдушно домагаються переходу більш високий рівень у ній. Парної сім'ї мавпи зазвичай не утворюють. У мавп чудова пам'ять, вони дуже допитливі та кмітливі і добре наслідують дії інших. Людиноподібні мавпи здатні виготовляти та застосовувати прості знаряддя. Шимпанзе сучками, як важелем, розколупують отвори в оселі диких бджіл. Очищеним від листя прутиком вони витягають із вузьких ходів комах, застосовують соломинки як зубочистки. Досліди, проведені з шимпанзе, показують, що ці мавпи можуть навчатися та застосовувати отримані навички у нових ситуаціях. Людиноподібні мавпи здатні до спілкування з людиною-вихователем за допомогою жестів та міміки, передаючи та сприймаючи складну інформацію.
Объяснение: