Предмет: Физика,
автор: daryna7775
Обчисліть гальмівний шлях і час гальмування автомобіля, якщо він рухався прямою горизонтальною ділянкою дороги й перед початком гальмування мав швидкість 54 км/год. Коефіцієнт тертя ковзання гуми по бетону — 0,75.
Ответы
Автор ответа:
12
Ответ:
Гальмівний шлях автомобіля дорівнює 15 метрів, а гальмівний час - 2 секунди.
Объяснение:
Дано:
v₀ = 54 км/год = 54 * 1000 м / 3600 с = 15 м/с
v = 0
g = 10 м/c²
μ = 0,75
Знайти: S, t
Розв'язок:
Згідно другого закону Ньютона:
ma = F(тяж) + F(тер) + N
Знайдемо проекції сил на осях:
{ OX: -ma = -F(тер) + 0 + 0
{ OY: 0 = N - F(тяж)
Розв'язуємо систему:
Отримали:
ma = μmg
a = μg
Гальмівний шлях визначається за формулою:
Гальванічний час визначається за формулою:
Перевіримо одиниці величин:
[S] = (м²/с²) / (м/с²) = (м² * с²) / (м * с²) = м
[t] = (м/c) / (м/с²) = (м * с²) / (м * с) = с
Обчислюємо:
S = (15^2) / (2 * 10 * 0,75) = 15 * 15 / 15 = 15 (м)
t = 15 / (0,75 * 10) = 15 / 7,5 = 2 (c)
Відповідь: S = 15 м, t = 2 c.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Русский язык,
автор: meyulia2005
Предмет: Геометрия,
автор: nikitavasilev545
Предмет: История,
автор: u5tinovavic