Предмет: Литература, автор: caticocat9321

Нужно написать контрольний твір

Умови:

2 стор.А4, 3-4 цитати з "Гобсека"; тема - Чи насправді "у золоті зосереджені всі сили людства?" (за повістю Бальзака "Гобсек")

Даю 40 баллов

Ответы

Автор ответа: ivanka2082
1

Ответ:

Смерть чекає тебе – так витрать, не шкодуючи, багатства;

А як не закінчене життя: побережи добро.

Мудра тільки та людина, яка, осягнувши і те, і інше,

В міру добро береже, в міру і витрачає його.

Л. Самоський

Одним з головних мотивів повісті Оноре де Бальзака “Гобсек” є влада грошей над людьми. У цьому творі така влада втілена в образі людини з промовистим прізвиськом – Гобсек, що у перекладі з голландської позначає “живоглот”. Тема, яку письменник обрав для цього твору, є однією з одвічних проблем людського існування.

всі часи багато письменників зверталися до образу скнари, роблячи його то комічним, то трагічним, то трагічним і комічним одночасно.

Потрібно звернути увагу на те, що образ Гобсека досить неоднозначний. Підтвердженням тому може бути його зображення очима молодого юриста Дервіля, який довго не може зрозуміти, що ж це за людина. “Чи були у нього рідні, друзі? Бідний він був або багатий?

Ніхто не міг би відповісти на ці питання”. Дервіль розповідає про “трагікомічний випадок з життя Гобсека: старий лихвар випадково впустив золоту монету, а коли йому її подали, рішуче заявив, що ці гроші не його:

“Та хіба я став би так жити, будь я багатий!”.

Таке зауваження головного героя досить логічне. Дійсно, дуже важко повірити в те, щоб багата людина стала так жити, як жив Гобсек – людина-вексель. Однак з подальших подій стає зрозуміло, що цей вчинок Гобсека був лише маневром, призначеним для відводу очей.

Як справжній скнара, він боїться, щоб про його багатство ніхто не впізнав.

Єдиним у житті Гобсека інтересом є накопичення багатств, причому в цьому напрямку таланти цієї людини видатні та майже безмежні. Гобсек живе за своєю філософією, в якій гроші займають головне місце, в якій гроші є головною життєвою цінністю, в якій матеріальний добробут виступає як зосередження усіх прагнень і можливостей. “Ось поживете з моє, дізнаєтесь, що з усіх благ земних є тільки одне, досить надійне, щоб коштувало людині гнатися за ним. Це золото.

У золоті зосереджені всі сили людства”.

Отже відповіддю на питання Дорвіля, чи знає Гобсек про Бога, чи вірить він у нього, та прихильником якої релігії він є, є одне єдине слово – золото. Це єдина сила, яку визнає Гобсек: “Щоб здійснити наші примхи, потрібен час, потрібні матеріальні можливості або зусилля. Ну що ж! У золоті все міститься у зародку, і все воно дає в дійсності”. Герой повісті пишається свідомістю своєї могутності, яку він має завдяки багатству.

Гобсек щиро вважає, що ніхто і ніщо у світі немає над ним влади. Але ця влада майже не проявляється у реальному житті. Лихвар витрушує зі своїх клієнтів останні гроші, та на цьому його влада і закінчується.

Гобсек живе так, ніби у нього не має багатства, немає навіть трохи грошей. Старому Гобсеку, як Скупому лицарю Пушкіна, досить лише думок про те, що він міг би отримати усе, що тільки забажає. Та найстрашніше те, що він вже нічого не бажає, крім грошей.

Міркуючи про владу золота, Гобсек навіть на мить стає справжнім поетом.

“Цей висохлий дідуган раптом виріс в моїх очах, став фантастичною фігурою, уособленням влади золота. Життя і люди вселяли мені в цю хвилину жах. Та невже все зводиться до грошей?” – Така реакція Дервіля на визнання Гобсека. Але незважаючи на усі мільйони Гобсек більше жалюгідний, ніж могутній. Дервіль на нього дивиться як на тяжко хвору людину. І він дійсно хворий – хворий не фізично, а духовно.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: kuraevasvetlana