Чому для Америки було важливо гармонізувати міжрасові відносини?
СРОЧНОООООО!!!!!!
Ответы
Обьяснение:
Рух за громадя́нські права́ в США — громадянський рух у США за зрівняння чорношкірих і білошкірих громадян у правах у 1950-1960-х.
Боротьба чорних за громадянські права не була для США несподіванкою, оскільки проблема була давньою. Сполучені Штати утворені як рабовласницька держава у 1776, та після скасування рабства американські лідери неодноразово намагалися позбутися ганебного минулого цілими низками законів, що, однак, не могло повністю виправити ситуацію в країні. Вибух спротиву чорношкірих громадян був питанням часу. Широкий громадянський рух охопив усю країну в 1950-60-х.
Причинами розгортання боротьби стали:
Расова дискримінація чорношкірого американського населення, особливо в південних штатах, політика сегрегації.
Активізація громадянської позиції афроамериканців(-ок) завдяки участі в Другій світовій війні.
Зростання національно-визвольної боротьби в колоніальних і залежних країнах Африки.
Під час Великої депресії та Другої світової війни проблема рівності чорношкірих не була на першому місці, та після перемоги ідеї загальнонаціональної рівності встигли сколихнути суспільство.
Панівні кола США діяли за принципом, сформульованим ще в 1938 У. Ф. Джорджем, сенатором штату Джорджія: «Ми дуже ретельно дотримуємося американської конституції, але у нас вистачає розуму і хитрості, щоб не дотримуватися духу тих її виправлень і положень, що могли б вселити негру переконання в його рівності з білою людиною». Тобто, незважаючи на прийняття законів, що зрівнювали громадян у деяких правах, рівність існувала тільки на папері. Так, за рішенням Верховного суду США 1954 року роздільне навчання дітей різних рас було скасоване, проте коли чорношкірі школярі намагалися відвідувати школу, у якій навчалися білі діти, расисти вдалися до терору.
Глибокі корені пустила політична дискримінація чорних громадян США. На Півдні чорношкіре населення (біля чверті всього населення регіону) не мало в Конгресі жодного представника, а на Півночі — було фактично позбавлене можливості обіймати відповідальні посади в органах влади, у поліції, національній гвардії, в армії, у комісіях з реєстрації виборців тощо. Навіть за неповними офіційними даними, в 11 південних штатах приблизно 4 мільйонів афроамериканців(-ок) після Другої світової були позбавлені виборчих прав. Расисти змушували підприємців не брати на роботу тих чорношкірих, котрі намагалися зареєструватися в списках виборців. Багатьом афроамериканцям подібні спроби коштували звільнення з роботи. Знущання, а часом фізична розправа, загрожували всім, хто насмілювались порушити неписані закони расової сегрегації.