Біологія ,поможіть , срочно
Ответы
Ответ:
1) Рослини зазвичай ведуть прикріплений спосіб життя, хоча окремі частини їхнього тіла здатні рухатися. Рослини здатні до фотосинтезу і відрізняються певними особливостям будови клітин. Людина не змогла б існувати без рослин, адже вона вживає їх в їжу, рослини виділяють кисень, з них роблять багато корисних речей.
2) Однорічні: горох, кольорова капуста, кріп; Дворічні: буряк, морква, селера, петрушка; Листопадні: клен, береза, липа, яблуня; Вічнозелені: ялина, туя, сосна; Дикорослі: аконіт, біла акація, алтея; Культурні: кукурудза, пшениця, соя; Лікарські: ромашка, м'ята, алоє, полинь; Отруйні: блекота, амброзія, вовчі ягоди.
3) Тварини, на відміну від рослин, є гетеротрофами, їхні клітини не мають твердої оболонки, а органи об’єднані в системи. Тварини, як правило, здатні самостійно пересуватися, їхній ріст зазвичай обмежений.
4)Плазуни: черепахи, змії, крокодили; Земноводні: жаби, саламандри, тритони; Риби: акула, щука, скумбрія; Ссавці (звірі): ведмеді, слони, мавпи;Птахи: райський птах, колібрі, сокіл; Комахи: бджоли, мурахи, терміти.
5) Обидві групи ведуть прикріплений спосіб життя, їм притаманний необмежений ріст та схожість в будові клітин. Відмінним є: способи живлення, тип вегетативного розмноження та ін.
6) Шапинкові гриби складаються з шапинки та ніжки, ростуть у лісах, парках, садах, на луках тощо. Цвілеві гриби - це різноманітні види грибів, що формують розгалужені міцелії без великих плодових тіл. Вони широко поширені в природі. Гриби-паразити - це група грибів, які живляться за рахунок поживних речовин живих організмів, спричиняючи в них хвороби. З грибів, що паразитують на рослинах, найпоширеніші сажкові, іржасті гриби, ріжки та ін. Дріжджі– це мікроорганізми, які належать до класу одноклітинних грибів. У природних умовах живуть на поверхні плодів і листків, нектарі квіток тощо. Мають широке застосування.
7) До бактерій відносяться організми які мають мікроскопічні розміри, не мають ядра, переважно одноклітинні. Форми бактерій бувають: кулясті, нитчасті, звивисті та паличкоподібні.
8) Корисні бактерії бувають: молочнокислі, біфідобактерії, кишкова паличка, стрептоміценти, мікоризи, ціанобактерії. Всі вони відіграють важливу роль у житті людини. Шкідливі бактерії: сальмонела, золотистий стафілокок, хелікобактер пілорі та ін. Життя без бактерій уявити не можливо, адже,крім шкідливих бактерій-збудників різноманітних хвороб, є багато корисних бактерій.