Есе на тему: Яким має бути бюджет домогосподарства
Ответы
Бюджет домогосподарства – це баланс його фактичних доходів і витрат за визначений період часу (квартал, місяць, рік) та фінансова база життя, що надає домогосподарству власного стилю споживання та життєдіяльності. За своїм матеріальним змістом бюджет домогосподарства є формою утворення і використання фондів грошових коштів, що об’єднує сукупні доходи і витрати, забезпечуючи особисті потреби домогосподарства.
Оскільки домогосподарства є важливою складовою фінансової системи країни, з метою
самовідтворення і розвитку вони отримують певні доходи, основними з яких є: доходи від найманої праці і підприємницької діяльності, доходи від власності і трансферти. Величина цих доходів є однією з найважливіших характеристик рівня життя населення. Сукупні доходи характеризують обсяг матеріальних та інших благ, які надходять у розпорядження домогосподарства в результаті розподілу та перерозподілу валового внутрішнього продукту.
Грошові доходи домогосподарства складаються із суми грошових та натуральних (у грошовій оцінці) надходжень, одержаних членами домогосподарства у вигляді оплати праці, доходів від підприємницької діяльності та самозайнятості, доходів від власності у вигляді відсотків, дивідендів, продажу акцій та інших цінних паперів, надходжень від продажу нерухомості, особистого та домашнього майна, худоби, сільськогосподарської продукції з особистого підсобного господарства та продуктів, отриманих у порядку самозаготівель, пенсій, стипендій, соціальних допомог, грошових допомог від родичів та інших осіб, а також інших грошових доходів.
Загальні доходи домогосподарств включають грошові доходи, а також вартість спожитої продукції, отриманої з особистого підсобного господарства (за мінусом матеріальних затрат на її виробництво), вартість подарованого майна від родичів чи інших осіб, суми безготівкових пільг та субсидій з оплати житлово-комунальних послуг, санаторно-курортних путівок, послуг міського транспорту та зв’язку.
Сукупні ресурси домогосподарств складаються із загальних доходів, а також використаних заощаджень, приросту позик, кредитів, боргів, узятих домогосподарством та повернутих домогосподарству. Цей показник відображає потенційні ресурси незалежно від джерел їхнього походження.
Поможем написать работу на аналогичную тему
Реферат
Бюджет домогосподарства та його структура
От 250 руб
Контрольная работа
Бюджет домогосподарства та його структура
От 250 руб
Курсовая
Бюджет домогосподарства та його структура
От 700 руб
Получить выполненную работу или консультацию специалиста по вашему учебному проекту
Узнать стоимость
Основним первинним доходом домашніх господарств є заробітна плата ─ винагорода у грошовій або натуральній формі, яка виплачується роботодавцем найманому працівнику за виконану роботу.
Витрати домогосподарств – це сукупність платежів, які здійснються домогосподарством з метою забезпечення його життєдіяльності, що включають витрати на придбання продовольчих і непродовольчих товарів та оплату послуг, інвестиційні витрати, податки на доходи, майно та інші сплачені поточні трансферти. Сукупні витрати включають фактично сплачені грошові витрати домогосподарства, вартість натуральних надходжень, суми пільг та безготівкових субсидій. Основними складовими сукупних витрат домогосподарств є споживчі і неспоживчі витрати.
Споживчі сукупні витратискладаються з грошових витрат, а також вартості спожитих домогосподарством продуктів, отриманих з особистого підсобного господарства, суми пільг та безготівкових субсидій. Неспоживчі сукупні витративключають грошові та негрошові витрати домогосподарства на допомогу родичам та іншим особам, витрати на купівлю нерухомості, на капітальний ремонт, будівництво житла та господарських будівель, на придбання акцій, сертифікатів, валюти, на відкриття вкладів у банківських установах, виплату аліментів, сплату податків та інших обов’язкових платежів, суми повернених домогосподарством боргів.
Основним видом витрат домогосподарств є витрати на придбання товарів та послуг, які визначаються як вартість продукції, придбаної населенням за рахунок власних коштів, одержаної в натуральній формі у результаті підприємницької діяльності або отриманої у вигляді соціальних трансфертів у натурі від органів державного управління.
Отже, грошові доходи домогосподарств формуються із трьох основних джерел (заробітна плата; доходи від підприємницької діяльності і фінансово-кредитних операцій; соціальні трансферти), а витрати домогосподарств загалом поділяють на споживчі, податки і добровільні платежі та заощадження.