Предмет: Химия, автор: maksim4ik965gir

Масова частка Карбону у вуглеводні – 92,3%. Густина пари його за повітрям – 2,69. Знайдіть формулу речовини. Cрочно!!!!

Ответы

Автор ответа: pasatalina2010
0

Ответ:

Співвідношення кількостей речовин елементів у речовині = співвідношенню індексів

Нехай маса речовини = 100 г, тоді маса

карбону = 92.3 г, а маса гідрогену = 7.7 г

Рахуємо кількість речовини карбону

n = m / M = 92.3 / 12 = 7.7 МОЛЬ Рахуємо кількість речовини гідрогену

n = m/M = 7.7/1 = 7.7

Співвідношення

n(C) : n(H) = 7.7 : 7.7 = 1 : 1

Отже найпростіша формула - СН (M(CH) =

13 г/моль)

Рахуємо молярну масу вуглеводню M = D * M(H2) = 26 * 2 = 52 г/моль

Рахуємо скільки найпростіших формул треба взяти, щоб отримати існинну: 52/ 13 = 4

Тому формула - (СН)4 або більш звична

- С Н4 (наприклад бутатрієн або циклобутадієн)

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним