Предмет: Информатика, автор: Аноним

Напишіть коротку доповідь: «Світ життя діода» або «Застосування паливного елемента»

Ответы

Автор ответа: anzelaprosto06
2

Паливні елементи відносяться до хімічних джерел струму. Вони здійснюють пряме перетворення енергії палива в електрику минаючи малоефективні, що йдуть з великими втратами, процеси горіння. Це електрохімічний пристрій в результаті високоефективного «холодного» горіння палива безпосередньо виробляє електроенергію.

Біохіміки встановили, що біологічний воднево-кисневий паливний елемент «вмонтований» в кожну живу клітину (див. гл.2).

Джерелом водню в організмі служить їжа - жири, білки і вуглеводи. У шлунку, кишечнику, клітинах вона в кінцевому рахунку розкладається до мономерів, які, в свою чергу, після низки хімічних перетворень дають водень, приєднаний до молекули-носія.

Кисень з повітря потрапляє в кров через легені, з'єднується з гемоглобіном і розноситься по всіх тканинах. Процес з'єднання водню з киснем становить основу біоенергетики організму. Тут, в м'яких умовах (кімнатна температура, нормальний тиск, водне середовище), хімічна енергія з високим ККД перетворюється на теплову, механічну (рух м'язів), електрику (електричний скат), світло (комахи випромінюють світло).

Людина вкотре повторив створене природою пристрій одержання енергії. У той же час цей факт говорить про перспективність напрямку. Всі процеси в природі дуже раціональні, тому кроки по реальному використанню ТЕ вселяють надію на енергетичне майбутнє.

Відкриття в 1838 році воднево-кисневого паливного елемента належить англійському вченому У.Грову. Досліджуючи розкладання води на водень і кисень він виявив побічний ефект - електролізер виробляв електричний струм.

Що горить в паливному елементі?

Викопне паливо (вугілля, газ і нафта) складається в основному з вуглецю. При спалюванні атоми палива втрачають електрони, а атоми кисню повітря набувають їх. Так в процесі окислення атоми вуглецю і кисню з'єднуються в продукти горіння - молекули вуглекислого газу. Цей процес йде енергійно: атоми і молекули речовин, що у горінні, набувають великі швидкості, а це призводить до підвищення їх температури. Вони починають випромінювати світло - з'являється полум'я.

Похожие вопросы