Предмет: Химия,
автор: sofiyunia
Для отримання в лабораторії нітратної кислоти взяли натрій нітрат масою 17
г і безводну сульфатну кислоту масою 20 г. Яка маса отриманої нітратної
кислоти.
Ответы
Автор ответа:
1
Объяснение:
2NaNO3+H2SO4=2HNO3+Na2SO4n(NaNO3)=17/85=0.2 мольn(H2SO4)=20/98=0.204моль
В избытке останеться H2SO4-серная кислотаn(H2SO4 оставшейся)=0.204-0.2=0.04мольm(H2SO4)=0.04*98=0.4 гn(NaNO3)=n(HNO3)=0.2 мольm(HNO3)=0.4*63=25.2 г
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: katekote1236
Предмет: Русский язык,
автор: kavanr23
Предмет: Русский язык,
автор: vitas0388
Предмет: Биология,
автор: soffoxry
Предмет: Химия,
автор: kassin2014