Предмет: Химия, автор: xmbk4tnwfx

Встановити формулу і назву
насиченого одноатомного спирту, якщо густина його парів 3,9286 г/л за н.у.

Ответы

Автор ответа: polinabognibova
2

Насичені одноатомні спирти мають загальну формулу C_nH_{2n+1}OH.

Дано:

ρ (C_nH_{2n+1}OH) = 3,9286 г/л

_______

n — ?

                                         Розв'язання:

Формула густини газу:

\displaystyle \rho = \frac{M}{V_m}, де M — молярна маса, V — молярний об'єм, який за н.у. становить 22,4 моль/л.

Звідси, M = ρ · Vm.

M (C_nH_{2n+1}OH) = 3,9286 · 22,4 ≈ 88 (г/моль).

M (C_nH_{2n+1}OH) = 12 · n + 1 · (2n + 1) + 16 + 1 = 14n + 18

14n + 18 = 88

14n = 70

n = 70 : 14

n = 5.

Значить, шуканий спирт має формулу C₅H₁₁OH. Це пентанол.

Відповідь: C₅H₁₁OH — пентанол.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Предмет: Алгебра, автор: alkarpov79oyxuv7