Предмет: Химия,
автор: mumyy
даю 50 балів!!!
Поможіть будь ласка обчисліть об'єм газу що утвориться при взаємодії 5.3 г натрій карбонату і 8 грам сульфатної кислоти
Ответы
Автор ответа:
0
Дано:
m(Na2CO3)= 5,3 г
m(H2SO4)= 8 г
Найти:
V(CO2)-?
Решение:
Na2CO3+H2SO4=Na2SO4+CO2+H2O
n(Na2CO3)=m/M= 5,3 г: 106 г/моль= 0,05 моль
M(Na2CO3) 23*2+12+16*3=106 г/моль
n(H2SO4)= m/M= 8 г:98 г/моль=0,08 моль
M(H2SO4)=1*2+32+16*4 = 98 г/моль
0,05> 0,08
H2SO4 - в недостатке
x= 0,08 моль
V(CO2)=n*Vm= 0,08 моль*22,4 л/моль=1,792 л
Ответ: V(CO2)= 1,792 л
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: Ulasha15
Предмет: Русский язык,
автор: настя5063
Предмет: Русский язык,
автор: LavdinaYana
Предмет: Українська мова,
автор: citycom2709