Предмет: Химия, автор: nastiad00

який об'єм водню утвориться при взаємодії 20 г заліза з 20 г хлоридною кислотою.

Ответы

Автор ответа: polinabognibova
1

Fe + 2HCl = FeCl_2 + H_2 \uparrow

Судячи з рівняння реакції, кількість речовини хлоридної кислоти має бути вдвічі більшою за кількість речовини заліза.

n (Fe) = m (Fe) : M (Fe) = 20 : 56 = 0,36 (моль).

n (HCl) = m (HCl) : M (HCl) = 20 : 36,5 = 0,55 (моль).

0,36 · 2 = 0,72

Значить, на реакцію з 0,36 моль заліза потрібно 0,72 моль хлоридної кислоти.

0,55 < 0,72 , тож хлоридна кислота взята в недостачі і обчислювати слід за нею.

Значить, n (H₂) = n (HCl) = 0,55 моль.

V (H₂) = n · Vm = 0,55 · 22,4 = 12,3 (л).

Відповідь: 12,3 л.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Astafjevs