Предмет: Химия,
автор: pavelguliak
Зразок калію масою 15,6 г, що містить 5 % домішок реагує з метанолом.
Який об’єм водню добудемо при взаємодії речовин?
Помогите срочно!
Ответы
Автор ответа:
1
Запишемо рівняння реакції:
2CH₃OH + 2K → 2CH₃OK + H₂
Обчислимо масу домішок:
m (дом.) = w (дом.) · m (зраз.) = 0,05 · 15,6 = 0,78
Знайдемо масу чистого калію:
m (K) = 15,6 - 0,78 = 14,82 (г).
Знайдемо кількість речовини калію:
n (K) = m (K) : M (K) = 14,82 : 39 = 0,38 (моль).
Згідно з рівнянням реакції, n (H₂) = n (K) : 2 = 0,38 : 2 = 0,19 (моль).
Знайдемо об'єм водню:
V (H₂) = n (H₂) · Vm (H₂) = 0,19 · 22,4 = 4,256 (л)
Відповідь: 4,256 л.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: AkhmedovIlyas
Предмет: Русский язык,
автор: natali304
Предмет: Английский язык,
автор: occfdg134
Предмет: Литература,
автор: boginya2006
Предмет: Алгебра,
автор: Doooww