Наведіть приклади найбільших країн-виробників автомобілів, літаків, морських суден, верстатів, комп'ютерів та електроніки. Покажіть їх на політичній карті світу.
Ответы
Ответ:
Объяснение:
1. Перегляньте інформацію про машини та механізми, якими користується Ваша родина у побуті. Де вони зроблені?
2. Знайдіть ці міста на карті України та світу.
Машинобудування світу. Взаємозв’язок між рівнем економічного розвитку регіону, країни і рівнем розвитку машинобудування. На розміщення машинобудування світу впливає багато різноманітних чинників. Це визначається тим, що машинобудування буває метало-, праце- і наукомістким. Окремі галузі тяжіють до кваліфікованих кадрів, інші до наукових центрів, ще інші — до місць виробництва сировини (металургійних районів і центрів). Останнім часом важливим став чинник дешевої робочої сили. Ще один чинник — територіальна близькість країн, які вироблять велику кількість вузлів і деталей для збирання готових машин і обладнання.
У зв’язку зі зростаючими наукомісткістю машинобудування і вимогами до кваліфікації працівників, прослідковується чіткий зв’язок між рівнем економічного розвитку країни і рівнем розвитку в ній машинобудування. Фактично перехід тієї чи іншої країни до так званої «Великої двадцятки» був зумовлений випереджаючими темпами розвитку в ній саме машинобудування.
? Пригадайте, які країни входять до складу «Великої двадцятки». Знайдіть їх на карті. Поясніть, чи впливає територіальна близькість цих країн на виробництво вузлів деталей для збирання готових машин і обладнання.
Вплив глобалізації на розвиток машинобудування у країнах «центру», «напівпериферії» і «периферії». Машинобудування виявилося галуззю світового господарства, яка дуже швидко відгукнулася на запити глобалізації. З країн «центру», з їх традиційно розвиненим машинобудуванням, ця галузь вирушила до «напівпериферії», а нині й до країн «периферії». У ці регіони з менш розвинутими країнами в наш час відбувається переміщення загального машинобудування, деяких працемістких галузей, зокрема, виробництво дорожньо-будівельних і сільськогосподарських машин, суднобудування тощо. Таке поширення машинобудівного виробництва планетою слугує додатковим стимулом глобалізації, поглиблення спеціалізації і встановлення кооперованих зв’язків глобального масштабу.
ad
Поясніть, як науково-технічний прогрес та розвиток морського транспорту вплинули на поширення машинобудівного виробництва планетою.
Найбільші країни-виробники літаків, легкових автомобілів, морських суден, верстатів, комп’ютерів, робототехніки. У світовому виробництві пасажирських літаків безумовним лідером є США. На цю країну припадає близько 65% ринку літаків планети. Підприємства однієї з найбільших корпорацій світу «Boeing» щорічно випускають по 400 магістральних пасажирських літаків. Таке масове виробництво називають серійним. Спостерігається дуже висока територіальна концентрація підприємств цієї корпорації на крайньому північному заході США, в містах Сіетл та Лос-Анджелес. На другому місці знаходиться європейський консорціум (тимчасове об’єднання підприємств) «Ейрбас Індастріз» (штаб-квартира розташована у місті Тулуза, Франція) (мал. 96).
До нього входять авіабудівні компанії Європи із Франції, Німеччини, Великої Британії й Іспанії.