Предмет: Физика,
автор: kisa2556
Електродвигун що споживає струм 25 А знаходиться на відстані 250 м від генератора напруга на затискачах якого 230 В. Який переріз провідників, що підводять струм жо двигуна, якщо аін працює на напрузі 220В?
Ответы
Автор ответа:
1
Відповідь:
2,5 мм² з мідними жилами, або 4 мм² з алюмінієвими жилами.
Пояснення:
розрахуємо потужність двигуна , Р=U*I*cos фі приймаємо соs фі=1, тоді потужність двигуна буде 220*25=5500=5,5кW
з таблиць вибираємо переріз мідного дроту для передачі потужності в 5,5кW це буде 2,5мм². Перевіримо наш провід на втрати напруги в залежності від довжини дроту , маємо 250м і ΔU=10v(230-220) а ми знаємо, що втрати напруги не повинні перевищувати 5% 220 це 100% Х 5% Х=11v а у нас 10v переріз вибрано вірно. Але на практиці,при такій довжині ,вибирають переріз дроту більше, слід.стандарт це 4мм²,бо якщо напруга від тих , чи інших причин знизиться, наприклад до 212 V, провід почне перегріватися і далі будуть різні проблєми...
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: Дочкаютубера
Предмет: Английский язык,
автор: Манег
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: salta1980
Предмет: Алгебра,
автор: nazar200295
Предмет: Українська мова,
автор: dasha171841