Предмет: Химия,
автор: playcerezo
На титрування Fe2+ у розчині, отриманому з 0,2115 г руди, що містить
залізо, витрачено 24,18 мл розчину KMnO4, титр якого за оксигеном дорівнює
0,0008112 г/мл. Розрахувати процентний вміст Fe2O3 в руді.
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
10Fe[2+] + 2(MnO4)[-] + 16H[+] = 10Fe3[+] + 2Mn2[+] + 8H2O
Железо отдает один электрон, эквивалентная молярная масса 55.85 г/моль.
Титр перманганата
T(KMnO4)=0,0008112*(158/5)/(32/4)=0,00320424 г/мл
Титр перманганата по железу
T(KMnO4/Fe)=T(KMnO4)*M(1/1Fe)/M(1/5KMnO4)=
0,00320424*55,85/(158/5)=0,00566319 г/мл
Масса железа
m(Fe)=T(KMnO4/Fe)*V(KMnO4)=0,00566319*24,18=0,1369 грамма
W(Fe2O3)=0,1369/0,2115=0,6472 - 64.72%
Либо через концентрацию и количество вещества
Сn(KMnO4)=(0,0008112*1000)/8=0,1014 моль-экв/литр
CnV(KMnO4)=CnV(Fe) => CnV(KMnO4)=n(Fe)
n(Fe)=0,1014*0.02418
m(Fe)=0,1014*0.02418*55.85=0,1369 грамма
W(Fe2O3)=0,1369/0.2115=0,6472 - 64.72%
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: valeriy73
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: Тулепбергенова
Предмет: Русский язык,
автор: pinkgoose2014
Предмет: Українська мова,
автор: nastya136771
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: bazhiranarbaev74