коротко про безсполучникове складне речення (1,5 сторінки
Ответы
Відповідь:
безсполучникові складні речення — це такі речення, частини яких об’єднуються в одне ціле тільки інтонацією і співвідношенням видо-часових форм присудків, без сполучників і сполучних слів.
Особливість безсполучникових складних речень полягає в тому, що цілісність структури і значення утворюється інтонацією та змістовою взаємозалежністю частин, а також співвідношенням видо-часових і модальних форм присудків.
Безсполучникові складні речення — це самостійний структурно-семантичний тип, який не ототожнюється ні зі складносурядними, ні зі складнопідрядними реченнями, хоч певною мірою співвідноситься з ними.
Для безсполучникових складних речень характерні такі ознаки:а) відсутність сполучників чи сполучних слів;б) семантична багатоплановість;в) менш тісна пов’язаність частин.
Головними засобами вираження структурно-семантичних відношень між предикативними частинами безсполучникових речень є:
1) інтонація;2) співвідношення видо-часових форм присудків частин;3) змістова взаємозалежність частин;4) порядок розташування частин;5) лексико-граматичні засоби (наявність у першій частині вказівних слів, спільний другорядний член, неповнота першої частини).