Предмет: Физика,
автор: bigcloudyyyyy
У лабораторних роботах використовуються мідні з' єднувальні проводи, площа перерізу яких дорівнює 2 мм2. Сила струму в них досягае 2 А. Яка напруга на такому проводі, якшщо його довжина дорівнює 10 см?
Ответы
Автор ответа:
6
Відповідь:
Напруга на проводі дорівнює 1,7 мВ.
Пояснення:
Основною формулою для розрахунку опору провідника є:
R=(ρ·L)/S,
де R – опір в Ом, ρ – питомий опір в (Ом·мм²)/м, L – довжина в м, S – площа поперечного перерізу дроту мм².
ρ = 0,017 (Ом·мм²)/м – питомий опір міді,
L= 10 см=0,1 м,
S =2 мм².
Отже, R= (0,017·0,1)/2=0,00085 Ом.
Із закону Ома для ділянки кола (I=U/R) визначимо напругу: U=I·R.
Оскільки I=2 А, то
U=2·0,00085=0,0017 В = 1,7 ·10⁻³ В = 1,7 мВ.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Русский язык,
автор: лейла213
Предмет: Русский язык,
автор: заид2
Предмет: Математика,
автор: Zhandulinaacnura