Предмет: Литература, автор: babakokana

твір на тему поєднання реального та фантастичного
дам 45 балів ​

Ответы

Автор ответа: andrijpopil73
1

Ответ:

Світова література знає багато прикладів використання фантастики як художньої виразності, помічника автора й провідника його думки. Візьмемо хоча б "Портрет Доріана Грея" Оскара Уальда, "Ніс" М. В. Гоголя, "Історію одного міста" М. Є. Салтикова-Щедріна. В українській літературі започаткував цей напрям Г. Ф. Квітка-Основ'яненко в повісті "Конотопська відьма".

І справді фантастичні події відбуваються в славному містечку Конотопі. То Явдоха Зубиха не хоче тонути в річці, хоч навісили на неї двадцять пудів; то конотопський сотник пан Забрьоха літає під небесами, наче птах; то кудись поділися двері й вікна в хаті, не пускаючи Микиту Уласовича до вінчання; то підступно змінює своє рішення хорунжівна Олена. От що наробило чаклування відьмовське!

Та диво дивне! Не сумує, не жахається читач, довідавшись про такі страшні події, викликані потойбічними силами, і мова та інтонація автора залишаються насмішкуватими і глузливими. І навіть спадають на думку слова Микити Уласовича про писаря Пістряка: "...Нехай, — каже, — чи не проспиться, бо він часто химери гонить..."

Чому ж таке враження залишається у читача і чому він разом з Григорієм Квіткою-Основ'яненком сміється з персонажів повісті? Тому що є таке поняття, як майстерність, і письменник виявив себе справжнім майстром художнього слова, зумівши вдало поєднати реальність з фантастикою, використавши фантастичні елементи з певною метою, зробивши їх засобом комічного

Объяснение:

поставь хорошою оценку пж

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Школьник2017
Предмет: Английский язык, автор: lilyrose199959