Контрольний твір-роздум на тему: «Духовні цінності в житті людини» за творчістю Г. Тютюнника, О. Стороженка, Б. Лепкого, Л. Костенко даю 60 балов пжж
Ответы
Ответ:
Духовні цінності людини своїм корінням сягають глибокої давнини, коли ідеалами була щира та чесна праця, турбота за її успіхи, коли життя приводилось у відповідність до законів Бога і природи. На жаль, наш прагматичний вік наклав свої корективи на духовність людини.
Поставити свого сучасника обличчям до норм, що їх виробляло людство впродовж століть, задуматися над сутністю власного життя, зосередитися на усвідомленні себе сином української землі взяла на себе обов'язок поетеса Ліна Костенко. Гостро, безкомпромісно, не відступаючи від своїх ідеалів, осмислює вона у поетичних творах сучасні проблеми, пов'язані з духовним занепадом людей. Картає яничарство, зраду, відступництво. Звичайно, у зв'язку із своєю позицією поета-патріота Ліна Костенко перебувала в опозиції до офіційних властей тоталітарного радянського суспільства.
У своїх поезіях Ліна Костенко бачить конкретних винуватців моральної і духовної деградації людей. Це — "номенклатурні дурні, бюрократи, пласкі мурмила в квадратурі рам", тобто вся радянська система. За вказівним порухом диригентської палички комуністичних ідеологів появляються "мастаки пристосувати крок", люди кволі. З великою тривогою Ліна Костенко закликає нас жити у злагоді й любові. Як заповіт, звучать її слова: "Не відступитися і не покласти лжу на струни". Не можна зрікатися високих ідеалів наших предків, власної культури і мови. Проблеми мови порушені поетесою у кількох її віршах. Найдраматичнішим у поезії "Біль єдиної зброї" є те, що рідній "трагічній мові" труну "не тільки пороги, а й діти власні тешуть". Отаких безбатченків чимало ще й сьогодні "на нашій — не чужій землі". Названа поезія сильна вірою поетеси в те, що дух народу і її мову не вбити нікому:
Дивіться також
Реферати про життя та творчість Ліни Костенко
Біографія Ліни Костенко
У поезії "Заворожи мені, волхве" поетесу зацікавило питання, "що писав би Шевченко в тридцять третьому, тридцять сьомому роках?" Звичайно, що поетеса не піддае сумніву стійкість Шевченка, його моральний дух. Тому, на її думку, "побувавши на Косаралі, побував би ще й на Соловках". У поезії авторка йде за ходом історії: Загартований, заґратований, прикиданий землею, снігами, кременем, досі був би реабілітований. Хоч посмертно, — зате свосвременно.
А як же сприйняли у 30-х утиски та репресії Косинки, Куліша, Курбаса їх сучасники? Мовчки. Промовчали кривду, заподіяну Стусові, Світличному, Снєгірьову, Литвину, Тихому у 60-х. "Як мовчанням душу уяремлю, то який же в біса я поет", — нагадує поетеса собі про свою громадянську совість. І квіти від неї падали під ноги шістдесятникам у залі суду, звідки її виводили силоміць радянські міліціонери.
Поезія Ліни Костенко застерігає нас від втрати своєї історичної пам'яті. Особливо виразно ця думка звучить у її романі у віршах "Маруся Чурай". Образ Марусі зливається з образом України, що сигналізує через століття: пам'ятайте, нащадки, свою історію, і лише тим будете сильні і знані у світі.
Поезія Ліни Костенко художньо осмислює загальнолюдські вартості, примушує задуматись над тим, що залишає по собі людина. Думки про справжні цінності, про сенс у житті, духовність і бездуховність порушено у вірші "Вже почалось, мабуть, майбутнє". Тут читаємо: "Шукайте посмішку Джоконди, вона ніколи не мине". Розуміючи швидкоплинність матеріальних цінностей, завжди треба пам'ятати про духовні: красу, мистецтво, любов до людей, любов і вірність Батьківщині.
Поезія "Життя іде і все без коректур..." нагадує про обов'язок прожити життя чесно, змістовно.
Объяснение:
Я точно не знаю как правильно..
Удачи тебе!
если что прости
Ответ:
Дивосвіт поезії Ліни Костенко починається зі щирої любові до рідного краю, до українського народу. З тих джерел, з яких поетеса черпає натхнення, якими дорожить понад усе.
Безліч поезій авторки – це нагадування про те, що кожен з нас повинен бути людиною за будь-яких обставин, що ми повинні боятися «душу ошукать», щоб не схибити на життєвому шляху.
Найвищою цінністю для Ліни Костенко є людина, яка вміє творити добро, яка гармонійно поєднується з природою. Рядки її поезій утверджують думку про те, що сенсом життя є духовні цінності, які сягають глибин нашої історії, коли в пошані була чесна праця, а люди жили, дотримуючись божих законів.
У наш час занепадають ідеали добра і справедливості..Та Ліна Костенко – вольова і сильна жінка, яка, не вагаючись, поставила перед собою завдання нагадати синам і донькам української землі, що занепад духовності руйнує наше життя. Вона гостро картає відступництво, засуджує зраду.
У своїх творах поетеса вказує на тих, хто є причиною моральної деградації суспільства.
Поетеса благає, не зрікатися своєї культури, рідної мови. поезія Ліни Костенко змушує замислитись над сенсом життя, над моральними цінностями, над тим, що залишить по собі кожна людина.
Духовна цінність – це те, що має зв'язок з внутрішнім психологічним життям людини, те, що ми високо цінуємо, це те, що варте поваги. Здавна наші пращури склали символічну систему духовних цінностей, яка передається від покоління до покоління. З часом вона змінюється, доповнюється, але основою її являється – любов.Люди завжди бажають своїм рідним, близьким, друзям щастя. І у святкові дні, і у будні звучить щире зичення: "Хай тобі щастить!" — і враз теплішає на душі, бо бути щасливим — заповітна мрія кожного. Та, говорять, щастя дуже вибагливо вибирає людину, перш за все, зважаючи на її духовні якості.
Можна бути матеріально багатою людиною, а почуватися нещасним, тому що у душі твоїй, сповненій прагнення до заможності, вже не лишається місця для добра. А можна, навпаки, не мати багато грошей, а все ж таки бути щасливим, бо душа твоя бажає допомогти, захистити і близьку, і чужу людину, захопитися красою природи і самому творити красу, гаряче відгукнутися на чужий біль і поділити радість перемоги. Одним словом, мати щиру й красиву душу, щоб бути корисним, а не пройти по життю сірою тінню. Але, я гадаю, перш за все, для цього треба бути дуже вимогливим до себе і до своїх власних вчинків.
Объяснение:
Первая часть это по лине Костенко а вторая просто по духовним цінностям.