Поясніть, чому в Середньовіччі жорстоко боролися проти єретичних рухів. Хто, окрім католицької церкви, був зацікавлений у їхньому придушенні?
Ответы
Ответ:
Католицька церква і державна влада жорстоко переслідувала єретиків. Окрім папських енциклік і булл, осуду на Вселенських і Помісних соборах, знищення єретичної літератури, відлучення від церкви та інших санкцій, для боротьби з єресями був створений спеціальний слідчо-судовий орган — Свята інквізиція. За підтримки світської влади застосовувалися масові репресії — від переслідування і вигнання до винищення (див. Альбігойські війни).
У протестантизмі єресі з’являються й поширюються там, де певна протестантська конфесія стає державною й панівною. Так, Англіканська церква вважає єресями цілу низку кальвіністських течій — пресвітеріан, конгрегаціоналістів, пуритан, індепендентів.
Суворі засоби щодо єресей застосовували і Православні церкви. Зокрема, в історії Російської православної церкви відома боротьба зі стригольниками, старообрядцями, зжидовілими (суботниками), феодосіянами тощо. Рятуючись від переслідувань, багато вірян знаходили притулок на теренах нинішньої України, готуючи ґрунт для поширення тут реформаційних ідей і течій